Euroliga: Parádés meccsen verte a Bayern a ligaelsőt

A szezon egyik legjobb meccsén, kétszeri hosszabbításban kapott ki a Fenerbahce Münchenben – a Himki újabb nagy negyede ezúttal győzelemmel párosult a Zalgiris ellen – a Baskonia meglepően könnyedén állította meg a Maccabi szárnyalását

Alapszakasz, 21. forduló

Olympiakosz (görög, 12-9) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 12-9) 55-76

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 13, Strelnieks 13/3
A Barcelona legjobb dobói: Singleton 18/15, Hanga 11/3, Tomic 10

Chris Singleton ismét kibabrált az Olympiakosszal:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Himki Moszkva (orosz, 8-13) – Zalgiris Kaunas (litván, 8-13) 74-64

A Himki Moszkva a Zalgiris ellen fordított előjellel megcsinálta szinte ugyanazt, mint a múlt héten a Bayernnel szemben, hiszen akkor a 28-10-re megnyert első játékrész ellenére kapott ki, most pedig a 27-8-as utolsó negyedével fordítva nyert az orosz gárda. Pedig nagyon úgy tűnt, hogy a záró felvonásnak még 9 pontos vezetéssel (47-56) nekifutó Zalgiris behúzza a találkozót, ám a Himki nagyot küzdve nem adta fel. Az ex-fehérvári Tony Crocker (14/12 pont, 3 lepattanó, 5/4 tripla) fújt riadót, majd a két magasember, Jordan Mickey (20/3 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és Malcolm Thomas (16/6 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) volt ellenállhatatlan a palánkok alatt, így a moszkvaiak repesztettek egy 23-3-as rohamot és nagy győzelmet arattak.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 20/3, Thomas 16/6, Crocker 14/12
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 15/9, Wolters 10/6

Jordan Mickey villogott a hajrában (is):

FC Bayern München (német, 11-10) – Fenerbahce Beko (török, 18-3) 90-86  2x h.u.

A szezon egyik legjobb meccsét játszotta egymással a Bayern München és a Fenerbahce, amit kétszeri hosszabbításban kisebb-nagyobb meglepetésre a rájátszásra hajtó bajorok tudtak megnyerni végül. A mérkőzés krónikájához és a Fener további alapszakaszához azért hozzátartozik, hogy az eddigi legfőbb MVP-várományos, Jan Vesely hosszú hetekre kidőlt sérülés miatt és már ezen a találkozón sem lépett pályára. A meccs nagyon szoros volt a rendes játékidőben, amit először Kosztasz Szlukasz (11/3 pont, 7 gólpassz) mentett döntetlenre egy közelivel egy elhibázott Dangubics-büntető után (66-66). Az igazi parádé aztán csak ezután kezdődött, kosárra kosár, általában nagyobbnál nagyobb tripla volt a válasz, ám 45 perc után sem volt vége, Joffrey Luvergne (12 pont, 6 lepattanó) egy jó büntetője után következhetett a második extra játékrész. A Bayern kiváló dobóformája tovább tartott, míg a Fenernél becsúszott néhány hiba, így a közel tökéletes meccset (előbb védekezésben, majd támadásban) hozó hazaiak méltán örülhettek. A Bayernben egyébként Derrick Williams (19/3 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) megmozdulásaiból ismét kijött egy komplett highlight-videó, a túloldalon pedig Bobby Dixon (23/15 pont, 3 lepattanó) játszott egészen kivételesen.

A Bayern München legjobb dobói: Jovics 19/12, Williams 19/3, Barthel 14, Dangubics 11/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Dixon 23/15, Datome 13/6, Lauvergne 12, Szlukasz, Kalinics 11/3-11/3

Derrick Williams és Bobby Dixon parádés megmozdulásai:

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 10-11) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 9-12) 97-73

A Baskonia meglepetésre nagyon simán nyerve vetett véget a Maccabi remek játékkal elért négymeccses győzelmi sorozatának, így a forduló előtt ugyanúgy álló két gárda közül a baszkok kerültek közelebb egy lépéssel a rájátszáshoz. A Baskonia a szezon során először jutott 90 pont fölé, az első három negyedben 26, 28 illetve 27 pontot szereztek a hazaiak, szinte tökéletes támadójátékot produkálva, és mindemellett jól is védekezve. A három mai húzóember, Johann Voigtmann (20/12 pont, 5/4 tripla), Darrun Hilliard (19/9 pont, 4 lepattanó, 4/3 tripla) és Luca Vildoza (16/9 pont, 3/3 tripla) nagyszerű napot fogtak ki távolról, hárman együtt összesen 10 triplát értékesítettek 12 kísérletből.

A Baskonia legjobb dobói: Voigtmann 20/12, Hilliard 19/9, Vildoza 16/9, Shields 13/3
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 19/12, O’Bryant 15/6, Black 10