Euroliga: Sztárjai nélkül is nyert a CSZKA és a Real

De Colo és Teodoszics nélkül is magabiztosan nyert a CSZKA Moszkva a Milano otthonában, ezzel megvan az oroszok tízedik győzelme tizenegyedik meccsükön. A Real Madrid is nyert Llull nélkül, ám nekik nagyon meg kellett küzdeniük és Doncic elképesztő tripláira volt szükségük a sikerhez a Zalgiris ellen. A Fener Udoh-parádéval múlta felül a Crvena Zvezdát.

Alapszakasz, 11. forduló

Fenerbahce (török, 8-3) – Crvena Zvezda mts (szerb, 4-7) 87-72

Már a meccs első jelenete nem sok jóval kecsegtette a Crvena Zvezdát a Fenerbahce vendégeként, hiszen a feldobás után Jan Vesely Ekpe Udohhoz ütötte a labdát, aki rögtön adta is vissza az alley-oopot rugólábú centertársának, így három másodperc sem telt el és e parádés jelenet után már vezetett is a Fener. A két magasember showja tovább tartott a folytatásban is, a 34-es indexet összehozó Udoh (15 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 5 blokk) szépen kitöltötte a statisztikai lapját és elképesztő sapkaparádét tartott, Vesely (14 pont, 5 lepattanó, 3 lepattanó) pedig újabb hatalmas zsákolásokkal szórakoztatta a most is remek isztambuli közönséget. Szükség is volt a két hazai kedvenc ezen megmozdulásaira, hiszen a meccs nem sok izgalmat tartogatott. A 20-18-ra végződő első negyed után a Fener ugyanis rohant egy 14-0-s etapot, ezzel olyan előnyt kialakítva, amit könnyedén őriztek a meccs végéig, és amivel begyűjtötték sorozatban negyedik győzelmüket is.

A Fenerbahce legjobb dobói: Udoh 15, Vesely 14, Antics 13/9, Dixon 11/9, Szlukasz 10
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Szimonovics 14/12, Jenkins 12/3, Bjelinca 11, Dobrics 10

EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 4-7) – CSZKA Moszkva (orosz, 10-1) 64-79

A CSZKA Moszkva elképesztő erejéről tett újabb tanúbizonyságot a címvédő milánói fellépése, hiszen két legjobb pontszerzője és vezére, azaz Nando De Colo és Milos Teodoszics nélkül is magabiztosan tudott nyerni a listavezető. A két sztárjátékos hiányában Aaron Jackson (14/6 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) vette kezébe a karmesteri pálcát, Dmitrij Kulagin (14/6 pont, 5 lepattanó) pedig karriercsúcsot dobott. A győzelmet azonban Teodoszicsék távollétében ezúttal nem elsősorban a sziporkázó támadójáték, hanem a kőkemény védekezés hozta meg a CSZKA számára, bizonyítva, hogy ebben is az elitbe tartoznak az oroszok. Az első félidőben azért még akadozott a vendégek gépezete, a harmadik negyedben viszont 30 pontig jutottak (16-30), a negyedikben pedig csak 10 egységet kaptak (10-13), így nem adtak esélyt az ismét igazi vezér nélkül maradt Milanónak.

A Milano legjobb dobói: Raduljica 11, Hickman 10/3, McLean 10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: D. Kulagin, Jackson 14/6-14/6, Higgins 11/9

Real Madrid (spanyol, 8-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 4-7) 96-91

A november hónap MVP-jének járó trófeát a meccs előtt átvevő Sergio Llullnak térdproblémája miatt ki kellett ülnie a Zalgiris elleni összecsapást. Az oroszlánkörmüket többször is megvillantó Jasikevicius-legénység élt is ezzel az adódó lehetőséggel, és hatalmas csatára késztette az így is esélyesebb spanyol sztárcsapatot. Jól mutatja az egyes negyedek végeredménye, hogy mennyire kiegyenlített meccs volt ez, hiszen az első játékrész után 25-22, a második után 49-49, a harmadik végén pedig 74-69 állt az eredményjelzőn. 81-83-nál még vezetett is a Kevin Pangos (19/12 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 2 labdaszerzés) és Brock Motum (17/6 pont, 3 lepattanó) által húzott Zalgiris.

Ezt követően aztán úgy tűnt, hogy Gustavo Ayon (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés, 6/5 mezőnyből) lesz a nyerőember, a klasszis center ugyanis támadó- és védő lepattanókat, valamint labdát szerzett, leindítás ziccert dobott, illetve faultokat harcolt ki. Ez azonban még kevés lett volna a Real győzelméhez, hiszen Motum hármasa után 86-86-nál ismét döntetlen volt az állás. Ekkor jött aztán a mindössze 17 éves Luka Doncic (17/9 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 2 labdaszerzés), aki rutinos játékosokat meghazudtolva, éppen Llullt idézve két ugyanolyan pokolian nehéz, visszalépős triplát vállalt, és mindkettő hibátlanul vágódott a litvánok gyűrűjébe, amivel kvázi véget ért a találkozó.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 17/9, Ayon 14, Reyes 12, Randolph 11/3, Hunter 10, Maciulis 10/6
A Zalgiris legjobb dobói: Pangos 19/12, Motum 17/6, Jankunas 13, Ulanovas 12/3, Milaknis 11/9