FIBA EC: A második forduló összefoglalója

A Körmend csoportjában javított a Bakken Bears, a Pécs kvartettjében pedig a Leiden nem engedte 2-0-ra meglépni az Inter Bratislavát.

Alapszakasz, 2. forduló

A-csoport

PVSK-Veolia (0-2) – SL Benfica (portugál, 2-0) 81-89

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

ZZ Leiden (holland, 1-1) – Inter Bratislava (szlovák, 1-1) 80-67

A Pécs csoportjában a másik találkozón a Leiden legyőzte az Inter Bratislavát, köszönhetően Tayler Persons (28/12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Reigarvius Williams (20 pont, 10 lepattanó) extrájának és a kiválóan sikerült záró negyedüknek, aminek még döntetlen állásról futottak neki a felek.

B-csoport

Ironi Ness Ziona (izraeli, 2-0) – Keravnosz (ciprusi, 1-1) 87-78

Landstede Hammers Regio Zwolle (holland, 1-1) – Kapfenberg Bulls (osztrák, 0-2) 89-64

A B-csoportban az egyaránt győzelemmel rajtoló Ziona és Keravnosz csatájából Jeffree Withey (19 pont, 14 lepattanó, 11/9 mezőnyből) vezetésével az izraeliek jöttek ki győztesen, a Zwolle pedig Martez Walker (25/15 pont, 4 lepattanó) főszereplésével hozta a kötelezőt a Kapfenberg ellen.

C-csoport

Apoel Nicosia (ciprusi, 0-2) – Ventspils (lett, 2-0) 69-92

medi Bayreuth (német, 1-1) – Sigal Prishtina (koszovói, 1-1) 97-89

A C-csoport legnagyobb favoritja, a Ventspils Marcis Vitols (26/21 pont, 6 gólpassz, 7/7 tripla) elképesztő triplaparádéjával rajt-cél győzelmet aratott Nicosiában is, a Bayreuth pedig a Prishtina ellen kezdte meg győzelmei gyűjtögetését, a németeknél hatan is kétszámjegyű ponttermésig jutottak.

D-csoport

Bahcesehir College (török, 1-1) – CSM CSU Oradea (román, 2-0) 66-71

BC CSU Sibiu (román, 0-2) – Fribourg Olimpic (svájci, 1-1) 74-82

A D jelű négyesben a Nagyvárad a Bahcesehir otthonában nyert meg egy szoros végjátékot és tett óriási lépést a továbbjutás felé. A csoport másik meccsén is vendéggyőzelem született, Xavier Pollard (22/3 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés) és a Fribourg Nagyszebenben aratott fontos sikert.

E-csoport

Pinar Karsiyaka (török, 1-1) – Donar Groningen (holland, 1-1) 77-57

Phoenix Brussels (belga, 1-1) – Spirou Basket (belga, 1-1) 104-101 h.u.

Az E-csoport az egyetlen a nyolc közül, ahol két forduló után mind a négy csapat 1-1-es mérleggel áll. A Karsiyaka a Groningent lépte le magabiztosan, a Brüsszel és a Charleroi csatája viszont hosszabbításba torkollott, a belga derbit végül az ex-körmendi Desonta Bradford (21/3 pont) illetve Andell Cumberbatch (20 pont, 14 lepattanó) főszereplésével a fővárosiak nyerték meg.

F-csoport

Cmoki-Minszk (fehérorosz, 2-0) – BC Dnipro (ukrán, 0-2) 108-101 h.u.

Levszki-Lukoil (bolgár, 0-2) – BC Kijev Basket (ukrán, 2-0) 76-83

Az F-csoportban is volt egy hosszabbítás, a Minszk és a Dnipro is egyaránt 100 pont fölé jutott, végül a Brnko Mirkovics (25/18 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) által húzott beloruszok örülhettek, az ukránoknak pedig még sokba kerülhet ez a vereség. A másik ukrán csapat, a Kijev viszont örülhetett, ők a Levszki otthonában is nyerni tudtak és a Minszkkel együtt nagyon jól állnak két kör után.

G-csoport

U-BT Cluj Napoca (román, 2-0) – BC Balkan (bolgár, 1-1) 92-80

Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 1-1) – Södertalje (svéd, 0-2) 99-78

A Kolozsvár egy negyed alatt (31-11) lerendezte a Balkan elleni meccsét, Kerron Johnson (18/3 pont, 9 gólpassz, 8 lepattanó) pedig épphogy lemaradt tőlük egy tripla-dupláról. A Jenyiszej sem hagyott sok kérdést, hogy ők vagy a Södertalje a jobb csapat, az oroszok játékosai egymást múlták felül a meggyőző sikerük során.

H-csoport

Egis Körmend (2-0) – Legia Warszawa (lengyel, 1-1) 74-60

Bakken Bears (dán, 1-1) – Kataja Basket (finn, 0-2) 89-70

A Körmend csoportjában a Bakken ismét hazai pályán játszhatott és a Kataját fogadta. Az első héten Varsóban több mint 30 ponttal kikapó finneknek Dániában sem termett babér, a Bears Ryan Evans (20/3 pont, 13 lepattanó) vezetésével biztosan nyert és hozta a kötelezőt.