FIBA EC: A Ventspils kiesése lett a negyeddöntők meglepetése

Trae Golden 41 pontja sok volt a jó helyzetből induló letteknek, a másik három esélyes viszont ott lesz a remeknek ígérkező elődöntőkben.

Negyeddöntő, 2. mérkőzések

Pinar Karsiyaka (török) – BC Kijev Basket (ukrán) 88-67 (89-71)

Továbbjutott: A Karsiyaka kettős győzelemmel, 177-138-as összesítéssel

Ventspils (lett) – Bahcesehir College (török) 90-112 (77-78)

Továbbjutott: A Bahcesehir kettős győzelemmel, 190-167-es összesítéssel

medi Bayreuth (német) – U-BT Cluj Napoca (román) 100-87 (82-83)

Továbbjutott: A Bayreuth 182-170-es összesítéssel

Cmoki-Minszk (fehérorosz) – Bakken Bears (dán) 87-93 (66-79)

Továbbjutott: A Bakken kettős győzelemmel, 172-153-as összesítéssel

A negyeddöntők visszavágóin a legnagyobb (és egyetlen) meglepetést a Bahcesehir, vagy negatív értelemben inkább a Ventspils szolgáltatta, hiszen a lettek annak ellenére pottyantak ki, hogy az első meccsen nagyon biztató eredményt értek el Törökországban (78-77). A Bahcesehir azonban az agyát eldobva játszó Trae Golden (41/21 pont, 11 gólpassz) vezérletével alaposan nekiesett a Ventspilsnek és már félidőre eldöntötte a továbbjutást (25-64).

A lettekkel ellentétben a Bayreuth élni tudott a győzelemmel felérő első meccses egypontos vereségével (83-82) a Kolozsvárral szemben, a németek kiváló harmadik negyedükkel (36-20) dűlőre vitték a dolgokat Planinicékkel szemben. A talán legnagyobb favoritnak számító Karsiyaka otthon sem kegyelmezett a Kijevnek és egy híján 40 pontos összesítéssel jutott tovább, ahogy a Bakken sem adott esélyt a Minszknek, hogy ledolgozza hátrányát.