FIBA EC: Az első forduló összefoglalója

A Körmend csoportjában a Legia leoktatta a finneket, a Pécs négyesében viszont a Benfica és a Leiden hosszabbításos meccset játszottak egymással.

Alapszakasz, 1. forduló

A-csoport

Inter Bratislava (szlovák, 1-0) – PVSK-Veolia (0-1) 88-87

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

SL Benfica (portugál, 1-0) – ZZ Leiden (holland, 0-1) 103-99 h.u.

A Pécs drámai pozsonyi veresége mellett az A-csoport másik találkozója, a Benfica-Leiden találkozó sem kevésbé izgalmas módon dőlt el. A meccs nagyobb részében a hollandok vezettek, ám a rendes játékidő utolsó másodpercében egyenlítettek a portugálok és Eric Coleman (21 pont, 9 lepattanó) vezetésével végül hosszabbítás után a győzelmet is megszerezték.

B-csoport

Keravnosz (ciprusi, 1-0) – Landstede Hammers Regio Zwolle (holland, 0-1) 88-85

Kapfenberg Bulls (osztrák, 0-1) – Ironi Ness Ziona (izraeli, 1-0) 75-82

A B-csoportban a Keravnosz egy remek meccsen, a találkozó utolsó 9 pontját szerezve csente el a győzelmet a Zwolle zsebéből, Mohamed Abukar (19/3 pont) volt a ciprusiak hőse, a fordítást jelentő kosár is az ő nevéhez fűződött. A másik meccsen a Ziona hajrázta le a Kapfenberget, az utolsó perceket 16-4-re nyerték meg a Jeffree Withey (23 pont, 11 lepattanó, 4 blokk) által húzott vendégek.

C-csoport

Ventspils (lett, 1-0) – medi Bayreuth (német, 0-1) 95-77

Sigal Prishtina (koszovói, 1-0) – Apoel Nicosia (ciprusi, 0-1) 93-74

A BL-től a Falco által elütött Ventspils roppant meggyőzően, a Bayreuth sima legyőzésével kezdett az EC-ben, a lettek már az első negyedben 20 ponttal vezettek (25-5) és Janis Berzins (19/12 pont, 7 lepattanó) volt a legeredményesebb náluk. Ugyanebben a négyesben a Prishtina is brillírozott, Dardan Berisháék (32/18 pont, 8 gólpassz) az Apoel Nicosiát tömték ki alaposan.

D-csoport

CSM CSU Oradea (román, 1-0) – BC CSU Sibiu (román, 0-1) 92-86 h.u.

Fribourg Olimpic (svájci, 0-1) – Bahcesehir College (török, 1-0) 60-76

A D-csoport romániai rangadója hosszabbításban dőlt csak el, a Nagyvárad megérdemelten verte a Nagyszebent, miután a vendég Török Rollandék (11/6 pont, 5 lepattanó) Barry Stewart (29/24 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 12/8 tripla) extrájával egy 9-0-s rohammal egyenlítettek még a hajrában ugyan, de az amúgy végig vezető Oradea nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából. A másik találkozón elmaradtak az izgalmak, a Bahcesehir idegenben is dominálta a Fribourgot.

E-csoport

Donar Groningen (holland, 1-0) – Phoenix Brussels (belga, 0-1) 75-63

Spirou Basket (belga, 1-0) – Pinar Karsiyaka (török, 0-1) 81-76

A „Benelux-csoportban” a Groningen Donte Thomas (26/3 pont, 8 lepattanó) vezetésével megérdemelten verte a Brüsszelt, a Charleroi pedig a Karsiyakát győzte le szintén végig vezetve.

F-csoport

Cmoki-Minszk (fehérorosz, 1-0) – Levszki-Lukoil (bolgár, 0-1) 81-68

BC Kijev Basket (ukrán, 1-0) – BC Dnipro (ukrán, 0-1) 95-88

Van egy „keleti-négyes” is, ahol pedig a Minszk átrobogott a Levszkin, az ukrán derbin pedig a szoros első negyed után a Kijev nem hagyott kétséget a Dnipróval szemben afelől, hogy melyik a jobb csapat ezen a napon.

G-csoport

Södertalje (svéd, 0-1) – U-BT Cluj Napoca (román, 1-0) 80-86

BC Balkan (bolgár, 1-0) – Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 0-1) 82-80

A G-csoportban aztán már voltak izgalmak is, na nem a Södertalje-Cluj összecsapáson, ahol a Kolozsvár roppant meggyőzően, Donatas Tarolis (20/3 pont, 9 lepattanó) vezetésével nyert Svédországban. A másik találkozó viszont rendkívül szoros volt, a Balkan és a Jenyiszej összecsapásán a Mihajlo Szekulovics (21/3 pont, 12 lepattanó, 10/8 mezőnyből) vezette bolgárok bírták jobban végül a hajrát.

H-csoport

Bakken Bears (dán, 0-1) – Egis Körmend (1-0) 81-87

Legia Warszawa (lengyel, 1-0) – Kataja Basket (finn, 0-1) 86-55

A Körmend dániai bravúrgyőzelme mellett a H-csoportban a Legia nagyon-nagyon simán verte a Kataját, a lengyelek 22-5-re nyerték meg az első negyedet és végig uralták a találkozót. A varsóiaknál a parádésan játszó Michael Finke (26/18 pont, 8 lepattanó) teljesített kiemelkedően.