FIBA EC: Besegített a Ventspils, de nem a Körmendnek

A lettek továbbra is hibátlanok és hallatlanul magabiztosak, de ebből most a Kijev profitált. Egyedül a Bakken tudott nyerni idegenben.

Második kör, 2. forduló

I-csoport

medi Bayreuth (német, 1-1) – SL Benfica (portugál, 1-1) 96-78

Spirou Basket (belga, 0-2) – Bakken Bears (dán, 2-0) 78-82

A forduló egyetlen vendéggyőzelmét az I-csoportban szereplő Bakken Bears jegyezte, a Körmend korábbi ellenfele egy 13-0-s rohammal szépen lehajrázta a sokáig vezető Charleroit és nagyszerű helyzetbe hozta magát két fordulót követően. Ugyanezt nem tudta megtenni a Benfica, miután a Bayreuth helyreállította a Dániában megtépázott renoméját és a második félidőben a portugáloknál kétszer annyi pontot szerezve (54-27) diadalmaskodott.

J-csoport

Cmoki-Minszk (fehérorosz, 1-1) – U-BT Cluj Napoca (román, 1-1) 78-76

CSM CSU Oradea (román, 1-1) – Ironi Ness Ziona (izraeli, 1-1) 86-80

A J-csoportban mintha semmi sem történt volna mindenki 1-1 győzelemmel és vereséggel áll, hiszen a Minszk kissé kalandos úton, de Vladimir Veremejenko duplájával végül csak behúzta a Kolozsvár elleni meccsét, ahogy Kristopher Richard (31/21 pont, 10/7 tripla) triplazuhatagával a Nagyvárad is felülmúlta a Zionát.

K-csoport

BC Kijev Basket (ukrán, 2-0) – Egis Körmend (0-2) 80-78

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Ventspils (lett, 2-0) – Landstede Hammers Regio Zwolle (holland, 0-2) 111-74

Nagy kár a Körmend utolsó másodperces vereségéért, hiszen a Ventspils a Zwolle kiütésével segített volna a vasiaknak, így azonban most a Kijev áll a lettekkel együtt 2-0-lal a csoport élén, meglógva a többiektől. A hollandok nem voltak egy súlycsoportban a még mindig veretlen Ventspilsszel, akik a második negyedet 32-13-ra, a harmadikat pedig 30-16-ra nyerték meg.

L-csoport

Bahcesehir College (török, 1-1) – ZZ Leiden (holland, 0-2) 93-71

Pinar Karsiyaka (török, 2-0) – Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 1-1) 85-74

Az L-csoportban török nap volt a szerdai, hiszen a Bahcesehir a Leident, a Karsiyaka pedig a Jenyiszejt verte, méghozzá meglehetősen magabiztosan, a vendégeknek nem volt esélyük a győzelemre.