ACB Liga - gigászi csata Vítoriában

Nem sikerült egyik vendégcsapatnak sem eloroznia a pályaelőnyt a spanyol bajnokság rájátszásának első összecsapásain, így mindegyik gárda az életben maradásáért fog küzdeni a vasárnapi játéknapon.

FC Barcelona Regal (1.) – Lucentum Alicante (8.) 73-43

Játszi könnyedséggel tudta le az első meccset a címvédő Barcelona, a katalánok elsősorban kiváló védekezésünk köszönhetik a nagy arányú győzelmet, melyet az első negyedben alapoztak meg. A nyitó felvonásban ugyanis hat ponton tartották az Alicante gárdáját, de az utolsó játékrészben sem jött ki a tízből a vendég együttes. Negyedről negyedre növelte előnyét a Huertas (14/12 pont, 6 gólpassz) irányította házigazda, akinek még az is belefért, hogy Navarro a ”sebeit nyalogassa” az összecsapáson, a spanyol válogatott csillagának tripláit a brazil karmester és Eidson pótolták serényen (4-4 hárompontos). Nagyon ment a 6,75-ön túlról a Barcának, összesen 12 távolit süllyesztettek el az Alicante gyűrűjében, miközben Urtasunék egyetlen triplát sem jegyeztek a mérkőzésen…

Igazi közönség szórakoztató kosárlabdát mutatott be az Euroliga bronzérmes házigazda, Ndong és Vazquez is villoghatott a gyűrűk fölött röpködve, ki a blokkok, ki a zsákolások terén, míg az egész csapat rendkívül önzetlenül szolgálta ki egymást (24 gólpassz). Hatalmas pálfordulásra lenne szüksége az Alicanténak a következő otthoni mérkőzésen, mert a bolgár Ivanov (7 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) egyedül nem lesz elég a katalán óriás ellen.

A mérkőzés statisztikája.

A mérkőzés összefoglalója (videó).

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Barcelona javára.

Következő mérkőzés: Május 20., vasárnap 12:30

Real Madrid (2.) – Banca Cívica Sevilla (7.) 82-68

Mirtotic nélkül vágott bele a rájátszás első körébe a Real Madrid, és bár a túloldalon visszatért sérüléséből Paul Davis – halványabb produkcióval (7 pont, 6 lepattanó) -, a fővárosi gárda így is sokkal simább mérkőzésre számított előzetesen. Ám a Sevilla alaposan ráijesztett a blancókra, a remek napot kifogó Txemi Urtasun vezérletével (19/6 pont, 4 gólpassz) kisebb meglepetésre két ponttal ment a vendég együttes a félidőben. A térfélcserét követően sem tudta lerázni magáról riválisát a Velickovicsra (10 pont, 5 lepattanó) és Llullra (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) támaszkodó hazai csapat, mindössze az utolsó negyedben sikerült lerohanniuk az egyre jobban fáradó Sevillát. Intő jel lehet ez a szoros derbi a madridiak számára, hogy ne vegyék félvállról a párharcot, mert ha Davis is visszanyeri régi formáját, akkor csak három pokoli meccsen keresztül érhetik el az elődöntőt.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Real Madrid javára.

Következő mérkőzés: Május 20., vasárnap 19:00

Caja Laboral (3.) – Gescrap Bizkaia Bilbao (6.) 77-73

Vérbeli baszk rangadót vívott egymással a két együttes, melyen a több jó egyéni teljesítmény döntött végül a Caja javára. Öldöklő csata folyt a pályán, egyetlen könnyű dobást sem engedtek egymásnak a felek, jöttek is sorra egymás után a gól jó plusz egyes akciók. Mindeközben a látvány sem szorult háttérbe, sokszor mintha zsinóron húzták volna a lasztit, úgy ment kézről kézre a játékszer, megfűszerezve egy-két hát mögötti átadással mindkét oldalon. Persze a védekezésről sem feledkeztek el, Nemanja Bjelcia úgy takarta be az alapszakasz legjobb dobásblokkolóját, D’or Fischert, hogy az amerikainak még talán most is rémálmai vannak a szerb sapkájától. A hazaiaknál végül Teletovic (19/3 pont, 5 lepattanó) és San Emeterio (13 pont, 5 gólpassz, 2 szerzett labda) bizonyultak a nyerőembereknek, így bár a Vasiliadisz-Mumbru-Jackson trió versenyben tartotta a Bilbaót, mögéjük senki nem tudott felzárkózni, így a Caja megőrizte a pályaelőnyét.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Caja Laboral javára.

Valencia Basket (4.) – Lagun Aro GBC (5.) 82-60

Lóránt Péter és csapata, a Lagun Aro fennállása során először játszott ACB-s rájátszás meccset, méghozzá 5. kiemeltként léptek pályára a san sebastianiak a 4. rangsorolt Valencia otthonában. A két győzelemig tartó negyeddöntős párharc első felvonása viszont meglepetésre nagyarányú hazai győzelmet hozott, tehát Lóránték 82 - 60-as veresége minden, csak papírformának nem nevezhető. Ugyanakkor lényegtelen az arány, vasárnap saját csarnokában vághat vissza a Lagun Aro, ráadásul ezt a derbit a magyar tévénézők is végigizgulhatják, hiszen a SportKlub képernyőjére tűzi a találkozót.

A két fontos kezdőemberét nélkülöző Valencia végig kézben tartotta a meccset, a 26 pontos De Colo, illetve a 18-ig jutó Caner-Medley vitték hátukon a vendéglátókat, honfitársunk csapatában pedig az MVP szavazáson harmadikként végző Sergi Vidal csipkedte magát leginkább (14 pont), támadásban még az alapszakasz legértékesebb játékosa, Andy Panko volt némileg hatékony, de csapatszinten nagyon messze elmaradt saját képességeitől a Lagun Aro. Lóránt Péter viszont újra több, mint 16 percet lehetett pályán, s ez alatt 4 pontot, 1 lepattanót, illetve 1 eladott labdát hozott össze, mezőnyből 5-ből 2-es mutatója volt, egyetlen triplája nem ért célba. Folytatás tehát vasárnap, San Sebastianban 12:30-tól, amit a SportKlub nézői 20:30-tól láthatnak majd felvételről.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Valencia javára.