Adria Liga, 2. forduló - Kiütések köre

Az Adria Liga második fordulóját rendezték hét közben, amely gyakorlatilag csak kiütéses meccseket hozott. Mint ismeretes, a Szolnoki Olaj KK együttese 81-69 arányban legyőzte az MZT Szkopjét. Ez volt a forduló legszorosabb meccse, ugyanis a Partizan, a Cedevita, a Cibona, a Radnicski, a Buducsnoszt és a Crvena Zvedza is legalább 20 pontos különbségű diadalt aratott. A két legnagyobb arányú sikert a két zágrábi alakulat szerezte, de lássuk, mi történt az egyes találkozókon!

Radnicski (2-0, szerb, 2.) - Siroki (1-1, bosnyák, 10.) 75-55 (29-14, 13-17, 16-15, 17-9)

Nem túl sokáig volt érdemi meccs Kragujevacban, már az első negyedben eldőlt a találkozó. A Radnicski második meccsén is bizonyította, hogy kisebb költségvetés ide, ismeretlenebb nevek oda, ez a csapat bizony hasonlóan magasra tör, mint tette azt a tavalyi garnitúra. Megint az új fiúk vitték a prímet náluk, hiszen Mouphtaou Yarou 14 ponttal és 14 pattanóval, Marko Marinovics 15 ponttal, 9 gólpasszal és 7 pattanóval, Dusan Mladjan 14 ponttal, Szava Lesics pedig 14 ponttal és 8 pattanóval járult hozzá a győzelemhez. A túloldalon Boris Barac (14 pont, 8 pattanó, 8 kiharcolt fault) és Ivan Buva (10 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak, de nem nagyon kevés segítséget kaptak a többiektől, és az ő teljesítményük is alulmúlta a Radnicski húzóembereiét.

A Radnicski legjobb pontszerzői: Marinovics 15 pont, Yarou - Mladjan - Lesics 14-14-14 pont.

A Siroki legjobb pontszerzői: Barac 14 pont, Buva 10 pont.

Buducsnoszt (1-1, montenegrói, 5.) - Zadar (1-1, horvát, 9.) 90-68 (24-14, 22-15, 23-15, 21-24)

Itt valamivel hosszabb ideig volt küzdelem, hiszen az első negyedben "csak" 10 ponttal húztak el a hazaiak. A félidőre azonban már itt is nagyobb differencia alakult ki, amit a harmadik negyedben még több növelt a Buducsnoszt, és a papírforma szerint, könnyedén hozták a meccset. A két nagy név, Alekszandar Csapin (14 pont, 5 gólpassz) és Aleksza Popovics (16 pont, 4 gólpassz) ezúttal már jobban teljesítettek, mint pár nappal korábban Novo Mestóban, melléjük felnőtt még Szuad Sehovics (13 pont) és Jeleel Akindele (10 pont, 9 pattanó) is, nem is volt meglepő sikerük. A túloldalon hárman, Josip Sobin (13 pont, 5 pattanó, 6 kiharcolt fault), Andrew Lawrence (12 pont, 6 gólpassz) és Ante Djugum (11 pont, 5 pattanó) egészen jól játszottak, a többiek viszont egészen pocsékul.

A Buducsnoszt legjobb dobói: A.Popovics 16 pont, Csapin 14 pont, Szu.Sehovics 13 pont.

A Zadar legjobb dobói: Sobin 13 pont, Lawrence 12 pont, Djugum 11 pont.

Cedevita (2-0, horvát, 1.) - Krka (1-1, szlovén, 11.) 83-55 (29-7, 15-15, 17-18, 22-15)

A leggyorsabban talán ez a meccs dőlt el - de hogy ez lett a legnagyobb kiütés, az biztos -, 22 egységgel volt jobb az első negyedben az újjáalakuló, fiatalító Cedevita szlovén ellenfelénél, itt el is dőlt a meccs a horvátok javára. Nolan Smith (15 pont) megint jó volt, de sokat tett a meccshez Goran Suton (14 pont), Luka Babic (9 pont, 10 gólpassz), Jusuf Nurkic (8 pont, 7 pattanó, 5 kiharcolt fault) és Miro Bilan (9 pont, 6 pattanó) is, igazi csapatmunka folyt a hazaiaknál - az, ami egyébként tavaly szinte egyetlen egyszer sem jellemezte őket. A túloldalon az ex-körmendi Zvonko Buljan volt a legeredményesebb 11 ponttal, de Malcolm Armstead (9 pont, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault) mellett senki nem tudott még csak a "kicsit hasznos" jelző közelébe sem kerülni ezen a játéknapon a Krkától.

A Cedevita legjobb dobói: Smith 15 pont, Suton 14 pont.

A Krka legjobb dobói: Buljan 11 pont.

Partizan (2-0, szerb, 3.) - Mega Vizura (0-2, szerb, 13.) 88-65 (18-10, 35-26, 17-12, 18-17)

A Buducsnoszt-Zadar összecsapáshoz hasonlóan a belgrádi belharc is "csak" a félidőre dőlt el, nem a legelején. A 17 pontos előnyt követően is megnyert minden negyedet a Partizan, így náluk sem volt túl nagy kérdés, ki nyeri a meccset. Leo Westermann (23 pont, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) az egész forduló legjobb teljesítményét produkálta 31-es VAL-lal, de mellette ki lehet emelni a másik franciát, Joffrey Lauvergne-t (10 pont, 9 pattanó) és Dejan Muszlit (13 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) is. A vesztesnél két ember, Nemanja Radovics (26 pont) és Nenad Miljenovics (10 pont, 5 gólpassz, 9 kiharcolt fault) kiemelkedtek, de a többiek meg sem tudták őket közelíteni.

A Partizan legjobb dobói: Westermann 23 pont, Muszli 13 pont, Kinsey 11 pont.

A Mega Vizura legjobb dobói: Radovics 26 pont, Miljenovics 10 pont.

Igokea (0-2, bosnyák, 12.) - Crvena Zvezda (1-1, szerb, 4.) 52-72 (9-17, 15-16, 13-22, 15-17)

Szerda estig ez volt a legszorosabb találkozó az összes közül, de ez is csak azt jelentette, hogy a tavalyi alapszakaszgyőztes Igokea a harmadik negyedig tudta valamennyire tartani magát, utána feladták, és a Zvezda kiütötte őket. A tavalyi év után nagyon visszaeső hazaiaknál csak Branko Jorovics (17 pont, 5 pattanó, 5 kiharcolt fault) volt dicsérhető, míg a túloldalon a három amerikai, DeMarcus Nelson (14 pont), Charles Jenkins (10 pont, 5 kiharcolt fault) és Blake Schilb (12 pont, 6 pattanó) mellett Boban Marjanovics (11 pont, 7 pattanó) emelhető ki.

Az Igokea legjobb dobói: Jorovics 17 pont.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Nelson 14 pont, Schilb 12 pont, Marjanovics 11 pont.

Union Olimpija (0-2, szlovén, 14.) - Cibona (1-1, horvát, 6.) 47-74 (21-19, 12-22, 12-12, 2-21)

Tegnap este a zágrábi Cibona látogatott a szlovén fővárosba, és a másik zágrábi együttes, a Cedevita mögött a forduló második legnagyobb különbségű győzelmét aratta. Az első negyedben még a hazaiak vezettek, aztán félidőre 10 pont környéki előnyt csinált magának a Cibona, amit meg is tartottak az utolsó felvonásra. Itt a Union Olimpija minden idők egyik, ha nem a leggyengébb Adria Liga negyedét produkálta 2 dobott pontjával, így lett kiütés a legvégére. A ljubljanai együttesnél a 8 pontig és 10 pattanóig jutó Alex Stephenson volt messze a legjobb, a többiek még ennyit sem tudtak produkálni - még a 11 pontja mellé 10 kiharcolt faultot jegyző Deividas Gailius sem -, míg a túloldalon DJ Strawberry (13 pont, 7 kiharcolt fault), Andrija Zizic (16 pont) és Dario Saric (14 pont, 9 pattanó) vitték a prímet.

A Union Olimpija legjobb dobói: Gailius 11 pont.

A Cibona legjobb dobói: Zizic 16 pont, Saric 14 pont, Strawberry 13 pont.