Adria-Liga: Nagy harcban nyert a Partizan

Két mérkőzés maradt vasárnapra az Adria-Ligában. Belgrádban, a szerb "belharcban" a Radnicski Kragujevac remekül tartotta magát a címvédő Partizan otthonában, a Cedevita pedig papírforma-győzelmet aratott a Zlatorog ellen.

Partizan Beograd - Radnicski 77-70 (15-18, 19-16, 17-20, 26-16)

A Radnicski a címvédő otthonában is igazolta, hogy eddigi jó eredményei nem a véletlennek, hanem a tudatos, színvonalas szakmai munkának köszönhetők. A gárda a harmadik negyed végéig még vezetett, a több mint 6000 néző megdöbbenésére, ám a záró szakaszban "helyre állt a világ rendje", és Law, valamint Pekovics vezetésével ellenfele fölé kerekedett a Partizan. A címvédő nagy küzdelemben kivívott sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanóharcot 38-25-re nyerte.

Érdekességek a statisztikából:

Partizan: Law (21 p., 4/10 dupla, 2/6 tripla, 7/8 büntető, 3 lepattanó, 2-2 gólpassz és eladott labda), Pekovics (21 p., 5/6 dupla, 11/13 büntető, 6 lepattanó, 11 kiharcolt fault), Miloszavljevics (13 p., 4/5 dupla, 1/4 tripla, 2/4 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz), Lucsics (6 p., 1/4 dupla, 1/4 tripla, 1/2 büntető, 10 lepattanó).

Radnicski: Simon (17 p., 7/14 dupla, 3/5 büntető, 5 lepattanó), Pavkovics (17 p., 2/5 dupla, 3/6 tripla, 4/4 büntető, 2 lepattanó, 7 gólpassz,1 szerzett, 2 eladott labda), Markovics (9 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 4 lepattanó, 7 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda).

Cedevita - Zlatorog 85-73 (26-18, 26-21, 21-18, 12-16)

A horvát együttes végig vezetve hozta a papírforma-győzelmet a sorozatban eddig még nyeretlen szlovén együttessel szemben. A Smodis vezette Cedevita a harmadik negyed végére 16 pontos előnyt szerzett, és bár a záró szakaszt már kicsit "lezserebbre" vette, a biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Cedevita: Smodis (19 p., 5/6 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Vukusic (12 p., 3/4 dupla, 2/3 tripla, 6 lepattanó, 1-1 gólpassz, szerzett és eladott labda), Warren (11 p, 4/8 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető, 2 lepattanó, 1-1 gólpassz, szerzett és eladott labda)

Zlatorog: Panics (11 p., 4/11 dupla, 0/3 tripla, 3/4 büntető, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda), Csohadrevics (10 p., 3/7 dupla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 1 eladott labda), Lapornik (10 p., 3/3 dupla, 1/1 tripla, 1/2 büntető, 3 lepattanó, 2-2 gólpassz és eladott labda)