AL - 7. forduló - A Metalac újabb győzelmet aratott

Ma este véget ért az Adria Liga 7. fordulója, amelyben Metalac zsinórban második győzelmét is megszerezte. Lássuk az összefoglalókat!

Adria Liga, 7. forduló

Zadar (horvát, 2-5) - Union Olimpija (szlovén, 4-3) 60-67
(9-29, 26-15, 11-11, 14-12)

Már az első negyedben eldőlt az összecsapás, amikor Rupnik vezetésével 10-0-s szakasszal indítottak a vendégek. Az első felvonás folyamán Salin és Hrovat segítségével még tovább, egészen 20 pontig nőtt a szlovének előnye (9-29). A második felvonásban Sobin, Sango és Bosnjak kosaraival most a hazaiak kezdtek 10-0-lal, és egészen 6 pontig csökkentették a távolságot, a félidőben azonban még mindig volt 9 pont különbség a két fél között (35-44). A harmadik negyedben egy pontra még visszajött a Zadar, de átvenni nem tudták a vezetést, az Union Olimpija pedig végig magabiztosan tartotta innentől kezdve előnyét, lényegében simán győztek a vendégek.

A Zadar legjobb dobói: Sobin 16, Bosnjak 11, Florence 9.
A Union Olimpija legjobb dobói: Rupnik 18/9, Marinovics 12/3, Hrovat 8.

Buducsnoszt (montenegrói, 6-1) - Mega Vizura (szerb, 4-3) 88-80
(27-19, 17-14, 18-14, 26-33)

Az első negyedben Popovics, Dasics és Szubotics pontjaival folyamatosan lépett meg ellenfelétől a montenegrói alakulat. A második felvonásban előbb ellépett 10 pontra a hazai alakulat, majd Csantekin kosaraival visszajött háromra a Mega Vizura, de a félidőre újra 11-gyel vezetett a Buducsnoszt. A fordulást követően végig 10 pont környékén volt a differencia, ez nőtt meg a szakasz végére 15-re, magabiztosan tartotta előnyét a tabellamásodik (62-47). Bár a végére Bojics, Miljenovics, Zagorac és Csantekin révén visszajöttek a szerbek, volt már 19 pont is a hazaiak előnye, nagyon magabiztosan nyertek az ezúttal Nikola Jokicsot nélkülöző Mega Vizura ellen.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Szubotics 22/9, Dasics 18/6, Reynolds 14/12.
A Mega Vizura legjobb dobói: Csantekin 17, Bojics 14, Marelja 14/3.

Partizan (szerb, 3-4) - MZT Szkopje (macedón, 2-5) 65-50
(11-15, 18-14, 21-11, 15-10)

Szinte a teljes első negyedben vezetett a Szkopje, a második felvonás legelején azonban azonnal egalizált a Partizan. A macedónok visszavették még a vezetést, 6 pontos előnyükből azonban semmi nem maradt a 20. perc végére (29-29). Egészen a 28. percig nem nagyon történt semmi komolyabb, kisebb előnyben játszottak a hazaiak, de a szakaszt egy 7-0-val zárta le a Partizan, így 10 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (50-40). A záró játékrészben nem nagyon volt esélye az MZT-nek a felzárkózásra, a 17 esztendős Vanja Marinkovics 20 pontjának köszönhetően simán nyertek a vendéglátók.

A Partizan legjobb dobói: V. Marinkovics 20/12, Milutinov 9, Bogdanovics 8/6.
A Szkopje legjobb dobói: Sztojanovszki 10/6, Lucsics, I. Marinkovics, Szimonovszki 7-7-7/3.

Szolnoki Olaj KK (magyar, 3-4) - Crvena Zvezda (szerb, 7-0) 65-89
(26-27, 16-22, 5-28, 18-12)

A meccs hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN elolvashatjátok!

A Szolnoki Olaj KK legjobb dobói: Vojvoda 14/3, Milosevics 13/3, Jones 11.
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Jenkins 17/6, Dangubics 14/6, Williams 12/9.

Krka (szlovén, 5-2) - Cibona (horvát, 3-4) 70-80
(15-23, 20-18, 15-17, 20-22)

A címvédő egyre jobb formában van, ezt Lalic és Markota vezetésével próbálták azonnal realizálni, és 13 pontos előnyt harcoltak ki rögtön a találkozó elején (8-21). 6-10 pont között mozgott a különbség a teljes második negyedben, Armstead büntetői után jött le egyszer négy pontra a szlovén gárda, de közelebb nem kerültek a félidőre a Cibonához (35-41). Booker kosaraival zárkózott a Krka a harmadik felvonás elején, egyetlen pontra is megközelítették ellenfelüket, de a vendégek esze a helyén volt, visszaverték a rohamot, nem hagyták a hazaiaknak, hogy átvegyék a vezetést, és 8 pontos fórral mentek az utolsó 10 percbe (50-58). Itt már nem volt nagyobb kérdés, végig 10 pont fölött volt a Cibona fórja, simán nyertek.

A Krka legjobb dobói: Booker 17/6, Hukic 15/9, Armstead 11/3.
A Cibona legjobb dobói: Markota 18/6, Lalic 14, Blassingame 9/9.

Metalac Valjevo (szerb, 2-5) - Igokea (bosnyák, 2-5) 81-68
(16-15, 24-19, 23-18, 18-16)

8 pontos előny épített ki magának az előző forduló meglepetésgyőzelmet arató Metalac, de a bosnyákok az első negyed végére visszajöttek a nyakukra (16-15). Jevtovics egy 10-0-s rohammal növelte pont 10 pontra a szerbek előnyét, a 17. perc végére azonban Csakarevics és Jones vezetésével le is dolgozta gyakorlatilag hátrányát az Igokea (31-30). A félidő utolsó két kosarát a Metalac szerezte, ezzel vezettek a nagyszünetben (40-34). A fordulás utáni első négy kosarat is a hazaiak szerezték azonban, ezzel 14 pontra nőtt fórjuk, innen pedig már nem tudott visszakapszkodni a vendég gárda, 9 pont volt a legkisebb differencia ezt követően a két fél között, megvan ezzel a Metalac második győzelme is.

A Metalac legjobb dobói: Jevtovics 22/3, Malesevics 15/3, Kutlesics 10/3.
Az Igokea legjobb dobói: Jorovics 20/3, Drenovac 17/9, Jones 10/6.

Cedevita (horvát, 5-2) - Levszki Szófia (bolgár, 1-6) 86-68
(20-14, 17-22, 27-8, 22-24)

Az elején még jobban indított a Levszki (2-7), de a Cedevita fokozatosan vette át a meccs irányítását, 6 ponttal álltak jobban 10 perc játék után (20-14). Előbb Pavel Ivanov és Zahariev, majd Pavlin Ivanov és Varbanov vezetésével a bolgárok meglepték a kicsit túl korán pihenő horvátokat, átvették a vezetést a második negyed felére, majd fej-fej mellett haladtak a felek a félidő hátralévő részében (37-36). A fordulást követően a 25. percig semmi különös nem történt, a negyed utolsó 6 percét azonban 21-0-ra nyerte a Cedevita, amely ezzel meg is nyerte a mérkőzést, innen nem volt visszaút a vendégeknek, akik a Metalac győzelme miatt az utolsó helyre estek vissza.

A Cedevita legjobb dobói: Babic 17/6, M. Delas 11/3, Gordic 9/6, Ukic 9/3.
A Levszki legjobb dobói: Pavlin Ivanov 23/15, Marinov 12/3, Zahariev 10/6.