Az alapszakasz végéhez közeledve nincs nagy változás a Liga Endesa tabelláján!

Ugyan még néhány hétig élvezhetjük a 18 csapatos spanyol bajnokság alapszakaszának alakulását, de közeledve a hajrához minden mérkőzés dupla téttel bír, főleg a középmezőnyben és a kiesőzónában elhelyezkedő gárdák számára. Előbbihez tartozik Hanga Ádám csapata, a Laboral Kutxa, amely - a tényleges erőviszonyokat tekintve - még három csapattal vív kemény harcot a rájátszásbeli pozíciókért. A 26-27. fordulóban kialakult eredmények ugyan nem hoztak nagy mozgást a tabellán, de érdemes megtekinteni hogyan alakultak ezek az összecsapások Európa legnívósabb bajnokságában! (+STATISZTIKÁK, VIDEÓK)

Bilbao Basket (10-16) – CB Valladolid (3-23): 93-77 (24-24, 19-17, 22-12, 28-24)

Hiába küzdött remekül az első félidőben a Valladolid, a második 20 percben robbantott a Mumbrú által vezetett Bilbao; hosszú vereségi sorozatot törve meg ezzel. Nagy formajavulás kellene a 2010-2011-es szezon döntősétől, hogy rájátszásba kerüljön, amelynek első lépése a ligautolsó legyőzése kellett, hogy legyen – ezt viszont teljesítették Raul Lopezék. Omari Johnson egységeivel tartották a vendégek a lépést a hazaiakkal, az első tíz perc után egált mutatott az eredményjelző tábla (24-24). A második etapban is felváltva estek a kosarak, a Bilbao csupán egy kosárnyi fórral ment a nagyszünetre (43-41). A harmadik játékrész jelentette a baszkoknak az áttörést: a Mumbrú-Gabriel fémjelezte Bilbao állva hagyta ellenfelét (65-53). Hiába próbált zárkózni a vendég alakulat, a baszk egylet kezében tartotta a mérkőzés alakulását és végül simán ért révbe. Alex Mumbrú extrája mellett (32 pont, 6 lepattanó, 2 assziszt, 5 kiharcolt fault – 33 VAL), Germán Gabriel (12 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz – 31 VAL) is kitűnő napot fogott ki, míg túloldalon bár akadtak jó teljesítmények, nem voltak elegendőek magasabban rangsorolt ellenfeleik ellen.
A volt spanyol válogatott, Alex Mumbrú érdemelte ki a forduló legértékesebb játékosának járó díjat, amelyre kitűnő performansszal szolgált rá.

A Bilbao Basket legjobb dobói: Mumbrú 32/6, Gabriel 12, Markota – Bartans 11/9 – 11/3
A CB Valladolid legjobb dobói:  Pozas – Drenovac 15/6 – 15, O. Johnson 14, Andjuszics 10/6

Rio Natura Monbus (10-16) – Gipuzkoa Basket (11-15): 72-76 (14-14, 18-20, 21-20, 19-22)

Némiképp meglepetésnek tekinthető az obradoiroi csapat hazai veresége, de jobban bírta a végjátékot a baszk együttes. Hiába kezdte remekül a találkozót a Monbus és Corbacho – egymás után három triplát dobott - David Doblas vezérletével nem hagyta lerázni magát a Gipuzkoa (14-14). Szoros küzdelem zajlott végig a parketten, egyik fél sem tudta rákényszeríteni akaratát a másikra, fej-fej mellett haladtak a csapatok (32-34). A mérkőzésen először a 24. percben alakította ki legnagyobb előnyét a vendég gárda – Charles Ramsdell megállíthatatlannak tűnt a meccs ezen szegmensében (39-47). Nem engedte azonban meglépni ellenfelét a hazai egylet, Ricardo Guillén vette vállára csapatát – a harmadik etap végére ismét nyílttá vált az összecsapás (53-54). A rengeteg vendég személyhibának köszönhetően megléptek Moncho Fernández tanítványai (60-54), de hatalmas rohanást repesztettek a baszkok, két perccel a rendes játékidő előtt már 5 pontos fórnak örülhettek (63-68). Bár nagyot küzdött a hazai fél, a győzelmet nem tudta megszerezni, csak egy szoros vereségre futotta - ismételten.

A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Guillén 19/6, Delas 12, Corbacho – Peterson 9/9 – 9/3
A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Ramsdell 16/6, Robinson 15/9, Neto 14

Iberostar Tenerife (10-16) – Unicaja Malaga (17-9): 60-71 (11-19, 15-16, 17-19, 17-17)

Csapatként sokkal jobban funkcionált a Malaga valamint Fran Vázquez extrája alapozta meg a vendég sikert. Az első negyed az Unicaja szája íze szerint alakult, a kanári-szigeteki együttes sorra puskázta el támadásait, a kialakult eredmény rá nézve volt hízelgő (11-19). A folytatásban sem nyújtott kiemelkedő játékot egyik fél sem, kevés pont esett, de Joan Plaza hada magabiztosan őrizte előnyét (26-35). A játék képe a második félidőben sem változott, az andalúzok kontroll alatt tartották a mérkőzés alakulását. A Teneriféből Carl Inglés mellé senki nem tudott felnőni, míg a Malaga több egyéni jó performanszot is feltudott mutatni.

Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: Inglés 18/6, Bivia 10/6, Richotti – Sikma 9/3 - 9
Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Vázquez 18, Toolson 13/6, Stimac 12

UCAM Murcia CB (7-19) – Laboral Kutxa (13-13): 89-80 (27-19, 19-18, 17-20, 26-23)

A Laboral Kutxa jó sorazata a Murcia otthonában ért véget, amely a rájátszást tekintve különösen fájdalmas lehet még Hanga Ádáméknak. Honfitársunk jól kapcsolódott be a játékba, s szezoncsúcsot jelentő négy blokkot is kiosztott, ám ez sem volt elegendő. Az összecsapásról már korábban olvashattatok az alábbi linken.

Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Lima 17, Rodriguez – Davis 15/12 – 15/3, Romdhane 12/6
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Heurtel 22/3, Pleiss 12, Causeur 9/3

La Bruixa D’or (7-19) – Tuenti Movil Estudiantes (9-17): 74-81 (18-19, 22-30, 15-15, 19-17)

Közvetlen riválisok találkozójával folytatódott a játéknap: a győztes fél egy lépést tehetett a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelemben. Hatalmas elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe vendég oldalon Uros Slokar; a magasember 8 perc alatt 10 egységet hintett, ám a hazaiak ekkor még tartották a lépést (18-19). Magasabb fokozatba kapcsolt Txus Vidorreta legénysége, a 15. percben a legnagyobb addigi differenciát mutatta az eredményjelző tábla (28-37). Ez elsősorban a Banic-Slokar duónak volt köszönhető, amely rengeteg támadó lepattanó megszerzésével kerekedett felül a katalán védőkön. A nagyszünetre megnyugtató fórral mehettek a madridiak (40-49). A második félidőben még inkább rá tudták erőltetni akaratukat a Manresára, amely kilátástalan támadójátékával végleg megpecsételte sorsát (43-58). Hiába próbált kapaszkodni a katalán együttes; a felzárkózás csak az utolsó percekben sikerült, amikor az Estudiantes már kiengedett.

A La Bruixa D’or legjobb dobói: Kouguere 14/6, Larsen 11, Eriksson 10/6
A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Banic 20, Slokar 19/3, Miso 10/6 – Colom 10/3

Real Madrid (26-0) – Cajasol (13-13): 81-75 (19-11, 24-27, 16-15, 22-22)

Majdnem sikerült megtréfálnia a Cajasolnak a listavezetőt, de ezúttal is győzött a hosszabb kispad és a tapasztalat ereje. Hamar rá kellett döbbenie a Real Madridnak, hogy nem tudja könnyedén leszakítania a sevillai csapatot, amely védekezésével zavarta meg a Királyi Gárdát (10-11). Felipe Reyes érkezésével azonban nagyot javult a hazaiak védelme, az első tíz perc végéig a vendégek már nem találtak be, míg madridi oldalon három tripla is született (19-11). Nem esett kétségbe Aito Garcia Reneses legénysége: periméteren okozott számos fejtörést a „blancóknak”, így a félidőre csupán ötpontos hátránnyal mehetett (43-38). Továbbra is szenvedett a Madrid, nem tudta megtörni a 19 éves Porzingis irányította Cajasol lelkesedését: de ekkor vállára vette csapatát a Llull-Rodriguez páros, amely a hazai fél fő pontgyárosává lépett elő (59-53). Nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt újra két pontra megközelítették a sevillaiak a vendéglátókat (64-62), ám néhány másodperc múlva, ötödik személyhibáját is beütve leülni kényszerült az addig remekül játszó Porzingis. De ez a tény sem billentette ki a Cajasolt: fél perccel a lefújás előtt továbbra is szorongatta jóval magasabban rangsorolt ellenfelét (79-75); ám Felipe Reyes (13 pont, 12 lepattanó) higgadt fejjel célba vezette a madridiakat, tovább őrizve makulátlan mérlegüket.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 15/6, Reyes – Mirotic – Mejri 13 – 13 - 13
A Cajasol legjobb dobói: Porzingis 20/6, Satoransky 11/3, Mata 10/3

Baloncesto Fuenlabrada (10-16) – FIATC Joventut (13-13): 76-69 (16-20, 20-14, 18-17, 22-18)

Andy Panko és Carlos Cabezas vezérletével nagyon fontos diadalt aratott a Fuenlabrada a rájátszásba igyekvő katalán csapat ellen (amely magyar szemszögből tekintve is érdekes, mivel a Laboral Kutxa is elbukta mérkőzését). Jobban kezdett a hazai fél (11-7), de a Shurna-Miralles fémjelezte Joventut nem engedte lerázni magát, sőt az első negyed végére megszerezte a vezetést is (16-20). Egészen a 17. percig tartotta minimális előnyét a katalán együttes, de akkor 6-0-s etapot repesztett a Fuenlabrada, amellyel átvette az irányítást (31-27). A volt spanyol válogatott, Carlos Cabezas remeklésének köszönhetően minimális előny tudatában vonulhatott a hazai fél az öltözőbe (36-34). A fordulást követően sem tudott nagyobb előnyt kovácsolni egyik fél sem, kiélezett, szoros találkozónak lehetett szemtanúja a nagyérdemű (56-53). Mindkét csapat vért izzadva küzdött, keményen megdolgozott minden egyes egységért, a 35. percben újra egált mutatott az eredményjelző tábla (63-63). Hiába lendült bele Tariq Kirksay (14 pont, 9 lepattanó) is a játékba, az Andy Panko-Carlos Cabezas duó koncentráltsága, higgadt megoldásai jelentették a sokat érő sikert a hazaiaknak.

A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Panko 21/6, Feldeine 14/6, Cabezas 13/3
A FIATC Joventut legjobb dobói: Shurna – Miralles 17/6 – 17, Kirksay 14/6

Herbalife Gran Canaria (16-10) – Valencia Basket Club (23-3): 81-86 (24-30, 29-19, 12-27, 16-10)

Óriási hullámzást mutatott be mindkét gárda, de a várakozásoknak megfelelően alakult a kör rangadója: izgalmakban gazdag, fordulatos meccset vívott a két remek formában lévő alakulat. Mindkét fél a gyors támadójátékot helyezte előtérbe (5. perc: 10-17): hazai oldalon Eulis Báez és Brad Newley ontotta a kosarakat, míg vendég oldalon Justin Doellman és Bojan Dubljevics harciassága jelentette a vezetést számukra (24-30). Komolyan meggyűlt a gondja a valenciai védőknek Martin Nacho festékbeli tartásával: a magasember egységeivel kapaszkodott a kanári-szigeteki együttes, sőt az első húsz perc végére meg is szerezte a vezetést (53-49). A szünetet követően nagy rohanásba kezdett a tabella második helyezettje, állva hagyta Pedro Martinez tanítványait, akik a védekezés mellett a támadásban sem találták a ritmust (65-76). Bellas és Hansbrough vették vállukra csapatukat: a lefújás előtti percekben egészen egy kosárnyira megközelítették a vendégeket (79-82). A hajrában újfent sikerült megőriznie higgadtságát Velimir Peraszovics legénységének, így hatalmas csatában ért révbe és továbbra is magabiztosan foglalja el a bajnokság második pozícióját.

A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Báez 18/6, Newley 14/6, Martin 13/6
A Valencia Basket Club legjobb dobói: Doellman 15/6, Sato 12/6, Dubljevics 11/9

CAI Zaragoza (16-10) – FC Barcelona (19-7): 85-79 (24-16, 18-15, 18-24, 25-24)

A forduló utolsó megmérettetésén is hatalmas ütközetre volt kilátás: a Zaragoza otthonában fogadta az Euroligában hétközben hatalmas vereségbe belefutó katalán sztárgárdát. Nagy intenzitással és kemény defenzív játékkal „esett” ellenfelének a tarthatatlannak bizonyuló Jonathan Tabu-Viktor Sanikidze fémjelezte Zaragoza, az első félidőben fokozatosan növelte előnyét a kissé fásultnak tűnő gránátvörös-kék had ellen, amely csupán Ante Tomic és Marcelinho Huertas erőfeszítéseinek köszönhetően tartotta a lépést vendéglátójával; bár a félidőre így is kétszámjegyű fórral térhetett az aragóniai gárda (42-31). A Zaragoza tovább keserítette Papanikolauék életét közel 50 százalékos triplamutatójával, amelyre nem volt válasza az idei szezon Király Kupa döntősének. Az eredményen még tudott kozmetikázni a Pascual legénység, de megérdemelten fektette két vállra a csapatként jobban funkcionáló Zaragoza.

A CAI Zaragoza legjobb dobói: Tabu 19/12, Sanikidze 15/3, Rudez 12/9
Az FC Barcelona legjobb dobói: Tomic 15, Huertas 14/6, Papanikolau 12/6

A forduló legszebb jelenetei:

Ráadás:

27. forduló

FC Barcelona (20-7) – Rio Natura Monbus (10-17): 77–62 (21-6, 20-14, 14-23, 22-19)

Vesztes sorozatot szakított meg ezzel a győzelemmel a Barcelona: sőt méltó bosszút állt ellenfelén az alapszakasz elején elszenvedett 16 pontos vereségért. Az első negyedben állva hagyta ellenfelét a gránátvörös-kék had: csupán hat pontot (!) engedélyezett ellenfelének, míg a Bostjan Nachbar-Erazem Lorbek fémjelezte Barca kihasználta lehetőségeit (21-6). A továbbiakban sem lassított tempójából a palánk alatt dominanciájával élő hazai együttes, egyre nyílott a két csapat közötti különbség (41-20). Mindent egy lapra feltéve jött ki a nagyszünet után az öltözőből az obradoiroi kiscsapat, amely meg is lepte Juan Carlos Navarróékat: támadásban és védekezésben is felülmúlta a katalánokat a meccs ezen szegmensében (55-43). A sztárgárda azonban hamar rendezte sorait: a 32. percben ismét több, mint húsz pontos fórral büszkélkedhetett (64-43). Mario Delas irányításával némiképp tudott az eredményen kozmetikázni a Monbus, de megszorongatni így sem volt képes az egységes csapatként pattogtató Barcelonát.

Az FC Barcelona legjobb dobói: Nachbar 20/15, Lorbek 18/6, Huertas – Papanikolau – Lampe 6/6 – 6 -6
A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Delas 20/6, Berzins 11/3, Corbacho 10/6

CB Valladolid (3-24) – UCAM Murcia CB (9-18): 70-75 (26-12, 20-22, 13-21, 11-20)

Hiába dominált a ligautolsó az első félidőben, a Murcia képes volt megújulni a folytatásban, amellyel fontos lépést tett a kiesés elkerülése érdekében. Meglepte ellenfelét a Valladolid az első negyedben: szabályosan lerohanta a Murciát, amelyben Drenovacs és Johnson főszerepet vállaltak (26-12). A második etaptól kezdett magára találni a vendég alakulat, de nem tudta olyan mértékben rákényszeríteni akaratát a hazaiakra, hogy közelebb férkőzzön hozzájuk a félidő előtt (46-34). Az első húsz percet nézve komolyan érett a meglepetés: azonban a mutatott játék alapján még a Murciára tekintve volt hízelgő az eredmény - volt mit mondania Nicola Marcelónak az öltözőben...Úgy tűnt hatottak az intelmek, a Romdhane-Davis duó magasabb fokozatba kapcsolt és az egyre ötlettelenebb hazai támadásokat keményen büntette: a záró etap előtt újra nyílttá vált az összecsapás (59-55). Látványosan leeresztett Ricard Casas legénysége, míg a túloldalon keményen küzdött a Murcia, amely végül révbe ért higgadtabb hajrájának köszönhetően. Hiába játszott nagyot Omari Johnson (17 pont, 10 lepattanó), vendég oldalon is akadt egy masszív dupla-dupla Makrem Ben Romdhane (14 pont, 10 lepattanó) személyében.

A CB Valladolid legjobb dobói: O. Johnson 17/3, Drenovacs 14, Haritopulosz 13
Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Romdhane 14/3, Davis 11/9, Radovics 10

Cajasol (14-13) – Herbalife Gran Canaria (16-11): 73-60 (16-10, 18-9, 18-25, 21-16)

A Cajasol ezzel a győzelmével nagyon komoly lépést tett a rájátszás felé; kitűnő csapatjátékkal fektette két vállra a kanári-szigeteki együttest. Az első egységeket a vendégek szerezték (0:5), ám ezután beindult a sevillai gépezet, amely egy 12-2-es etapot repesztett (12-7). Nem találta ritmusát a Gran Canaria, látványosan szenvedett - főként - offenzív oldalon (34-19). A szünet egyértelműen a vendégeknek tett jót: intenzívebb játékkal rukkoltak elő a harmadik tíz percben; sőt zónájuk olyannyira megzavarta Aito Garcia Reneses tanítványait, hogy az új erőre kapó Bellas-Newley fémjelezte kanárik tíz ponton belülre kerültek (52-44). Minden erejét összeszedve küzdött a nem túl magas színvonalú összecsapáson a Mata-Balvin-Radicsevics trió által vezetett Cajasol és azzal, hogy képes volt megújulni nagyon fontos diadalt aratott a rájátszás szemszögéből.

A Cajasol legjobb dobói: Mata 17/6, Balvin – Radicsevics 12 – 12, Hernangómez 9
A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Bellas 18/9, Newley 11/3, Martin – Hansbrough 7/3- 7

Laboral Kutxa (14-13) – La Bruixa D’or (7-20): 101-78 (24-18, 16-16, 29-21, 32-23)

Hanga Ádám mivel tehette volna még emlékezetesebbé 25. születésnapját, minthogy idénycsúcsot jelentő 14 ponttal szórta meg ex-csapatát?! Nem volt egy súlycsoportban a két gárda, könnyedén fektette két vállra a Laboral Kutxa a Manresát. A találkozóról már bővebben olvashatattok az alábbi linken.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Poeta 21/12, Nocioni 18/12, HANGA 14
A La Bruixa D’or legjobb dobói: Giannopulosz 20, Arco 18/9, Monroe 12

Gipuzkoa Basket (12-15) – Iberostar Tenerife (10-17): 70-66 (26-9, 11-25, 14-15, 19-17)

Az erőviszonyokat tekintve közel azonos játékoskerettel bíró csapatok néztek farkasszemet, amely egy kiélezett, szoros küzdelmet hozott a második félidőben. Az első etapot sokkal jobban kezdte a hazai csapat: átrobogott a dekoncentráltam pattogtató kanári-szigeteki együttesen (26-9). Jól jött a kétperces szünet Alejandro Martinez tanítványainak, akik összekapták magukat a játék minden elemében és az olasz Richotti irányításával olyannyira felzárkóztak, hogy a félidőre már csak egy kosárnyi hátrányban voltak(37-34). Sokkal összeszedettebben jöttek ki a felek a második húsz percben, egyikőjük sem tudott meglépni komolyabban – bár sok hibával játszottak, a küzdeni akarás megkérdőjelezhetetlen volt. A palánk alatt jóval komolyabb erőt képviselt a Tenerife, ám ezt mégse tudta kihasználni. Ezen a napon kevésnek tűnt Richotti és Kickert jó teljesítménye: hazai oldalon jobban érvényesült az egységes csapatjáték valamint Javi Salgado higgadt megoldása a végjátékban.

A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Doblas 17, Salgado – Robinson 14/9 – 14, Ramsdell 10/6
Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: Richotti 25/9, Kickert 14/9

FIATC Joventut (14-13) – CAI Zaragoza (16-11): 82-57 (16-14, 23-11, 28-15, 15-17)

Annak ellenére, hogy az előző fordulóban móresre tanította a Barcelonát a Zaragoza, most meglehetősen könnyedén kapitulált a második számú katalán csapat otthonában. Ezen a napon nem tudott méltó ellenfele lenni a hazaiaknak, a játék minden részében alulmaradt. Tökéletes harmóniában működött a badalonai csapat: a festékben és a periméteren is felülkerekedett az összeomló aragóniai egyleten. A Zaragoza impotens támadásait könyörtelenül megbosszúlta a Joventut, amely csak a végjátékban eresztett ki, ám így is hatalmas kiütéssel küldte haza vendégeit. Hihetetlen különbség mutatkozik a csapatok hatékonysági indexében, amelyből szintén kiderült, hogy csak „egy csapat volt a parketten”: 105-48...

A FIATC Joventut legjobb dobói: Joseph – Miralles 13/3 – 13, Vives 11/3, Llovet 9/3
A CAI Zaragoza legjobb dobói: Roll 13/3, Rudez 10/6, Llompart – McCauley – Sanikidze 8/6 – 8/3 – 8

Unicaja Malaga (18-9) – Bilbao Basket (10-17): 109-74 (32-21, 21-23, 28-17, 28-13)

A katalánok nagy sikerét a Malaga homályosította el azzal, hogy több mint 100 pontot rámolt be a baszkoknak, akik szintén csúnya pofonba szaladtak bele. Már az első percekben tudatosította az Unicaja, hogy nincs keresnivalója a Bilbaónak. Nik Caner-Medley-vel nem tudtak mit kezdeni Raul Lopezék: az andalúzok ásza már 14 egységnél tartott tíz perc eltelte után (32-21). A második negyedre összeszedte magát a German Gabriel-Alex Mumbrú fémjelezte Bilbao, de a lendület csak erre a szakaszra szólt. A második félidőben ismét Joan Plaza tanítványainak akarata érvényesült: a Malaga kis túlzással akkor talált be, amikor csak akart. A palánk alatt nagyon csúnyán elvérzett a baszk alakulat: 39-18 (!!!) lett a lepattanócsata végeredménye, elsősorban ez okozta Grimauék hatalmas vereségét. A Malagában Caner-Medley mellett többen is jól teljesítettek, igazi örömjátékot varázsoltak szurkolóiknak az andalúzok.

Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Caner-Medley 26/12, Toolson 13, Granger – Kuzminskas 11/3 – 11/3
A Bilbao Basket legjobb dobói: Gabriel 23/3, Mumbrú 13, Samb 10

Valencia Basket (24-3) – Baloncesto Fuenlabrada (10-17): 75-62 (11-17, 29-15, 17-14, 18-16)

Csak az első etapban tudta meglepni ellenfelét a Fuenlabrada: a továbbiakban kiütközött a hosszabb kispad és az aktuális forma a Valencia javára. Andy Panko és James Feldeine brillírozása megzavarta a hazaiakat; hiába próbálta Velimir Peraszovics mester időkéréseivel kizökkenteni a madridiakat, az első etapban nem sikerült neki (11-17). Miután kezdtek lehiggadni Doellmannék, fokozatosan vették át az összecsapás irányítását, sok technikai hibába belekergetve az önbizalmát elvesztő Fuenalabradát (40-32). Hiába próbált kapaszkodni a vendégcsapat, a Valencia Sato vezetésével remek kontrolljátékot mutatott be, nem hagyta kicsúszni kezei közül a győzelmet. A hajrában néhány látványos kosárral is megörvendeztette közönségét a hazai fél, amely továbbra is tartja kitűnő rájátszásbeli pozícióját.

A Valencia Basket legjobb dobói: Sato 13, Doellman 12, Martinez 10/6
A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Panko 16, Vargas 13, Feldeine 11/3

Tuenti Movil Estudiantes (9-18) – Real Madrid (27-0): 64-71 (17-15, 16-19, 10-21, 21-16)

Újabb szoros derbit nyert meg a Real Madrid: ezúttal a forduló rangadójának aposztrofált városi ütközetet húzták be Rudy Fernándezék. Agresszív védekezéssel nyitotta meg a találkozót az Estudiantes, amelyre Fernández és Majri ugyan reagáltak, de némi meglepetésre így is hátrányban zárták a nyitó etapot. A hazaiak tovább tapadtak a Királyi Gárdára, amely nem tudta felőrölni ellenfelét: a Kuric-Banic duó tartotta lelket társaiban (33-34). A blancók remekül használták ki a hazaiak „öltözőben maradását”: Sergio Rodriguez percei következtek, a spanyol irányító tarthatatlannak bizonyult a mérkőzés e szakaszában, fellélegezhettek a Real szurkolók (43-55). Minden erejét összeszedve próbált zárkózni Txus Viderrota legénysége (48-55), de a Király Kupa győztes csapat nem engedte megtréfálni magát: ha nem is legjobbját előadva, de behúzta a kötelező meccset, továbbra is őrizve hihetetlen száz százalékos mutatóját Európa legerősebb bajnokságában.
A forduló legértékesebb játékosát e párbaj hozta el: a spanyol játékmester, Sergio Rodriguez érdemelte ki, aki 14 ponttal, 3 lepattanóval, 7 gólpasszal és hat kiharcolt faulttal járult hozzá csapata újabb sikeréhez.

A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Kuric 16/9, Banic 15, Nogueira 10
A Real Madrid legjobb dobói: Fernández 17/9, Rodriguez 14/6, Mejri 12