BSL, 5. forduló: A Feneré az első "euroligás" rangadó

Bobby Dixon győztes kosarával a címvédő Fenerbahce egy nagyon jó meccsen, egyetlen ponttal megverte a Darüssafakát. Az Efes és a Banvit megőrizték veretlenségüket, a Szolnokkal egy BL-csoportban szereplő Besiktas viszont elszenvedte idei első vereségét.

Darüssafaka Dogus (3-2) – Fenerbahce (4-1) 78-79

Bobby Dixon (21/6 pont, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz, 3 lepattanó) kosarával egy tipikus egylabdás rangadón legyőzte a Fenerbahce a Darüssafakát, az idei első olyan meccsen, ahol két Euroligában szereplő csapat találkozott. Kiváló meccset játszottak a felek, ahol 13-szor változott a vezető csapat személye és 10-szer álltak döntetlenre a felek. A legnagyobb különbség először a második félidő elején alakult ki, mikor egy 12-2-es roham után 56-48-ra lépett el a Darüssafaka. Erre nem késett sokat a Fenert válasza sem, egy 20-4-es futás után már ők vezettek 8 egységgel (60-68). A hazaiak azonban teljesen nyílttá tudták tenni a meccset, Brad Wanamaker (17/6 pont, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) büntetői után pedig az utolsó fél percben ismét a Darüssafaka került előnybe (78-77). A labda aztán Dixon kezébe került, aki betörés után egy nehéz közelivel mint később kiderült megszerezte a meccsnyerő kosarat, hiszen Wanamaker próbálkozása kimaradt az utolsó támadásban. A két játékmester mellett az egyik oldalon Will Clyburn (24/6 pont, 9 lepattanó), a másikon pedig Ekpe Udoh (11 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) és Jan Vesely (12 pont, 7 lepattanó) volt egészen kiváló.

Tofas Bursa (2-3) – Anadolu Efes (5-0) 83-89

Bár jól küzdött és igyekezett tapadni az Efesre a Tofas, az Euroligában is végre meccseket nyerő sztárcsapat számára nem okozott gondot az újabb győzelem megszerzése. A kék-fehérek végig vezettek a mérkőzésen, a negyedik negyed elején már 18 ponttal is (61-79), ami után kissé kiengedtek, így a Tofas kozmetikázni tudott az eredményen. Az Efes legjobb dobója Cedi Osman (24/15 pont) volt, Tyler Honeycutt (15/9 pont, 10 lepattanó) és Bryant Dunston (10 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) dupla-dupláztak, Derrick Brown (15/6 pont, 6/6 mezőnyből) pedig nem rontott dobást. A Tofas húzóemberei Ronald Roberts (22 pont, 9 lepattanó) és Sammy Mejia (19/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó) voltak.

Galatasaray Odeabank (4-1) – Trabzonspor Medical Park (0-5) 90-84

Jól helytállt a Real Madrid otthonában a Galatasaray a hétközi Euroliga-meccsén, ám nyerniük ezúttal sem sikerült az Ataman-tanítványoknak. Az a meccs minden bizonnyal sokat kivett a Galatából, így meg is szenvedtek a még nyeretlen Trabzonspor ellen. Az első félidőben jobbára vezettek is a vendégek, 70-70-nél pedig még mindig döntetlen volt az állás, a végjátékot azonban rutinosan lehozta a Galata. Blake Schilb (24/9 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) lassan ismét tavalyi formáját idézi, mellette pedig Justin Dentmon (18/12 pont) és Vladimir Micov (15/9 pont, 4 gólpassz) is nagyon jók voltak. A Trabzonsporban Kenneth Kadji (21/3 pont, 7 lepattanó) és a tavalyi csapata ellen pályára lépő Caleb Green (17/6 pont, 6 gólpassz) bizonyítottak.

Pinar Karsiyaka (3-2) – Besiktas Sompo Japan (4-1) 82-77

Bár sokáig vezetett a mérkőzésen, de a Karsiyakával már nem bírt a Besiktas, így a Szolnok BL-ellenfele elszenvedte idei első vereségét. Egy 19-2-es roham után már 14 ponttal, 30-16-ra is vezetett pedig a Besiktas, a fantasztikusan játszó, egyaránt dipla-duplázó J’Covan Brown (22/12 pont, 10 gólpassz) és DaJuan Summers (21/9 pont, 10 lepattanó) vezette Karsiyaka azonban elkezdett felzárkózni, a második félidőben pedig meg is fordították a meccset és végül különösebb izgalmak nélkül nyerni tudtak. A Besiktas veresége a legkevésbé Michael Thompsonon (18/12 pont, 7 gólpassz) és Earl Clarkon (15/9 pont, 8 lepattanó) múlt.

Best Balikesir (0-5) – Banvit BK (5-0) 98-102

Bár megszorongatta, ám legyőzni nem tudta a Banvitot a „kistestvér” a balikesiri városi derbin, így a Banvit továbbra is veretlen, a Best pedig nyeretlen a török bajnokságban. A vendégek már 16 ponttal (67-83) vezettek a negyedik negyed elején, ám a meccs mégsem lett sima, hiszen a fantasztikusan játszó Randy Culpepper (32/21 pont, 4 labdaszerzés) főszereplésével ráijesztett a Best a Banvitra. A teljesség igénye nélkül Culpepper mellett Michael Green (16/12 pont, 9 gólpassz, 4/4 tripla) is remekelt a hazaiaknál, a Banvitban pedig Jordan Theodore (26/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Jeremy Chappell (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) voltak a legjobbak.

Demir Insaat Büyükcekmece (3-2) – Gaziantep Basketbol (0-5) 73-68

Egy nem különösebben magas színvonalú mérkőzést húzott be végül a Büyükcekmece a Gaziantep ellen, köszönhetően egy 9-0-s rohamnak a hajrában, amivel 57-59-ről 66-59-re fordítottak a házigazdák. A Dejan Ivanov (20/3 pont, 9 lepattanó) vezette Gaziantep innen már nem tudott veszélyeztetni, nekik így továbbra sincs győzelmük. A Büyükcekmecében Kenneth Hayes (17/3 pont) és Kahiem Seawright (16 pont) voltak a legeredményesebbek.

Istanbul BBSK (2-3) – Muratbey Usak Sportif (2-3) 87-85

Nagyon jó kis meccs kerekedett az Istanbul és az Usak találkozójából, amit Jaka Klobucar (19/12 pont, 4/4 tripla) 6 másodperccel a vége előtt szerzett kosarával a hazaiak nyertek meg. Bő egy perccel a vége előtt, 85-77-nél szintén Klobucar triplája után eldőlni látszott a mérkőzés, az egyaránt nagyon nagyot játszó Mark Lyons (25/21 pont, 10 gólpassz) és Darryl Monroe (24 pont, 6 lepattanó) kosaraival azonban szemvillanás alatt kiegyenlített az Usak. Kivédekezniük azonban nem sikerült az utolsó támadást, így Klobucar lett a hős.

Yesilgiresun Belediye (3-2) – Rönesans TED Ankara Kolejliler (0-5) 107-77

Jól kezdte a Yesilgiresun elleni meccset az Ankara (8-15), ám a végére ezúttal is nagyon simán kikapott a bajnokság eddig leggyengébbnek tűnő csapata. A fővárosiaknál Shannon Shorter (26/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó), Maurice Carter (18/9 pont) és Dominique Morrison (17/3 pont, 7 lepattanó) is alaposan csipkedték magukat, a Yesilgiresunban pedig Ricardo Ledo (22/12 pont, 5/4 tripla), Rasid Mahalbasic (17 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk, 7/7 mezőnyből), Emircan Kosut (16/6 pont, 7 lepattanó) és Anthony Gill (16/3 pont) is nagyon jók voltak.