Török bajnokság: Megvannak a döntősök

A Török Kosárlabda-bajnokság elődöntőit 1-1-es állásnál hagytuk ott. Nos a három győzelemig tartó párharcok méltónak bizonyultak a liga színvonalához...

Besiktas (4) – Galatasaray (1) 74-65

A Galata végig csak futott az eredmény után. A fordulást követően tíz pontnál közelebb szinte egyetlen alkalommal sem kerültek. A házigazda remekül dobta büntetőket és a támadó-lepattanók terén is felülmúlta ellenfelét. David Hawkins (21 pont 7 lepattanó) meccsről-meccsre egyre jobb formát mutat, s hiába veszi ki nagyszerűen a játékból Pops Mensah-Bonsut  az alapszakaszgyőztes, mindig van olyan aki felnőjön az amerikai mellé. Ezúttal Ersin Dagli (16 pont 6 lepattanó) és Carlos Arroyo (16 pont) játszott nagyot, így hiába küzdött Boris Savovic (16 pont 7 lepattanó) és Nihad Djedovic (16 pont 6 lepattanó) lépéselőnybe került a friss Eurochallange győztes.

Besiktas (4) – Galatasaray (1) 84-73

A Galata tudta, hogy ezt a mérkőzést muszáj megnyernie a versenyben maradásért, ennek megfelelően remekül kezdték a találkozót. Az első két negyedben az történt a pályán amit ők akartak, kezükben tartották az irányítást, de előnyük 5-6 pontnál sohasem duzzadt nagyobbra. A fordulás után éledezni kezdett a házigazda, tisztában voltak vele, hogyha nem akarnak a Galata otthonába visszamenni, akkor most kell lezárniuk a párharcot. Ennek fejében 26-14-re nyerte a Besiktas az utolsó negyedet, nagy meglepetésre elütve a továbbjutástól az alapszakaszgyőztest. Hazai oldalon David Hawkins (24 pont 6 lepattanó) és Carlos Arroyo (23 pont 4 lepattanó 6 gólpassz), míg a vendégeknél Nihad Djedovic (19 pont 5 lepattanó 4 gólpassz) és Jamon Lukas Gordon (14 pont) játszott nagyot.

Továbbjutott 3-1-es összesítéssel a Besiktas.

Besiktas

Anadolu Efes (3) – Banvit (2) 68-55

Egy meccset már sikerült elcsípnie idegenben az Anadolunak, de ez semmit sem ért volna akkor, ha nem sikerül a hazai kötelezőt hozniuk. Ennek fényében nem is hagyták, hogy a Banvit túljárjon az eszükön, így magabiztosan nyerték az első hazai mérkőzésüket. Cenk Akyol (19 pont)  11 perc alatt a padról érkezve végezte ki ellenfelét, de a pályára lépő 12 játékosból tízen is a gyűrűbe találtak. Ilyen aspektusból a Banvitspor sem volt alárendelt ellenfél, azonban igazán kiemelkedőt csak Charles Davis (14 pont) mutatott, ám ő is csak a pontszerzésből tudta kivenni a részét.

Anadolu Efes (3) – Banvit (2) 71-73

A házigazda arra készült, hogy lezárja a párharcot. Ennek megfelelően az immáron a kezdőbe kerülő Cenk Akyol (17 pont) és Dusko Savanovic (13 pont) vezetésével határozottan kezdett az Efes. A Banvit azonban nem adta a bőrét, s habár az egész idény alatt hullámzó teljesítményt nyújtottak, hűen saját magukhoz ezúttal is a legmélyebb bugyrokból kaparták össze magukat. Charles Davis (17 pont 9 lepattanó 4 gólpassz) és Kenan Bajramovic (17 pont 6 lepattanó 5 gólpassz) felvette a kesztyűt és egy fantasztikus végjátékot követően visszavitte a párharcot Bandirma városkájába.

Banvit (2) – Anadolu Efes (3) 72-77

Otthon egyértelműen a csíkos mezes gárda volt az esélyesebb, de a török bajnokságban már megszokhattuk, hogy fordulat után fordulat következik. Az első félidőt végig uralta a Kerem Gonlum (17 pont 9 lepattanó) és Kerem Tunceri (11 pont) által vezérelt vendégcsapat, de a nagyszünetet követően feltámadt a házigazda. Kalin Lucas (20 pont 5 gólpassz) első ízben játszott jól a párharc folyamán, de Serkan Erdogan (14 pont) pontjai is nagyon jókor jöttek. A nagyon keményre sikerült végjátékot végül a rutinosabb csapat bírta jobban, így az Anadolu Efes került a fináléba.

Továbbjutott 3-2-es összesítéssel az Anadolu Efes.