Keller dupla-duplázott, de csapata megint kikapott

Hiába remekelt válogatott centerünk, a Pau a közvetlen rivális Le Manstól is sima vereséget szenvedett és egyre lejjebb csúszik a tabellán.

LNB Pro A, alapszakasz, 32. forduló

Le Mans (19-13) – Pau-Lacq-Orthez (19-13) 94-74

A Pau rossz formában várta a Le Mans elleni soros bajnokiját, Kellerék ugyanis ezt a meccset is beleszámítva a legutóbbi kilenc találkozójukból hatot elveszítettek. Az egyébként nagyon jó erőkből álló Le Mans viszont éppen ellentétes utat jár be, ők az utolsó öt fellépésük során nem találtak legyőzőre. Nem meglepő módon így ezt a meccset is ők nyerték, méghozzá nagyon simán, a Pau egyetlen másodpercig sem vezetett a 40 perc során. A második negyed elején már 20 pontos különbség tátongott a csapatok között (39-19), innentől lényegében formalitás volt csupán a találkozó, a hazaiak könnyedén őrizték vezetésüket. A Le Mans így be is érte a Paut a tabellán, akiknek közvetlen riválisai a Strasbourg kivételével mind nyertek, így a nemrég még stabil második helyezett gárda hamarosan akár a nyolcadik helyen találhatja magát a roppant sűrű mezőnyben.

Keller Ákos a kezdőben kapott helyet, amit remek játékkal hálált meg és végül dupla-dupláig jutott. 31 percnyi játékidőt alatt 17 pontot dobott (11/5 dupla, 1/1 tripla, 5/4 büntető), leszedett 10 lepattanót, szerzett 2 és eladott 4 labdát, az 1 beütött faultjára pedig 4 kiharcolt jutott, így összesen 18 VAL-t gyűjtött, amivel csapata legjobbja volt.

A Le Mans legjobb dobói: Bigote 20/6, Clark 19/3, Tabu 17/9, Hendrix 15/3, Thompson 12/6
A Pau legjobb dobói: Harris 19/12, Keller 17/3, McConnell 10/3, Cavaliere 10/6