Majdnem 30 ponttal kapott ki a Sopron a Benfica ellen

A Sopron a második negyedet leszámítva nem tudta tartani a Benficával a lépést, 91-62-re kaptak ki végül a portugáloktól.

FIBA Europe Cup, Első Csoportkör, B csoport, 5. forduló
Sporting Lisboa e Benfica (portugál, 2-3) - Sopron KC (magyar, 0-5) 91-62
(24-13, 17-15, 22-12, 28-22)

Benfica: Fernandes 6/6, Cook 11/9, Andrade 5/3, Wilson 21/3, Radic 38.
Csere: Fonseca -, Barroso 3/3, Soares 7/3, Oliveira -.

Sopron: Laroche 8, Tiggs 7, Rancic 2, Bavcic 4, Radulovics -.
Csere: Takács 7/3, Dénes 16/6, Molnár 16, Ruják A. 2.

Gyakorlatilag 3 perc alatt eldőlt a találkozó, ugyanis az egész meccsen tarthatatlan, végül 38 pontig jutó Radic vezetésével 13-0-lal nyitottak a portugálok, de 15 pont is volt a differencia a két fél között, onnan kapaszkodott valamennyire vissza Sabáli Balázs gárdája. A második felvonás elején Molnár egymaga intézett egy 8-0-s futás, amellyel 5 pontra visszajött a Sopron (26-21), az utolsó kettő percet azonban elrontotta az SKC, Radic és Wilson is 2+1-et csinált, összesen 8-2-re nyerte ezt a szakaszt a Benfica, amely így megnyugtató, 13 pontos fórral mehetett a nagyszünetre (41-28).

A fordulást követően Radic és Wilson egy 11-2-s hazai rohamot vezényeltek, azonnal 20 pont fölé nőtt a differencia és el is dőlt az ütközet (52-30), nagyjából ugyanennyi maradt a különbség az utolsó 10 perc előtt is (63-40). A záró felvonásban Soares szórta meg magát, Cook triplájával pedig a 34. percben megvolt a 30 pontos fór is a portugálok számára (76-45). Az utolsó 5 percben Radic azért még szeretett volna magának statisztikát gyártani, be is szórt 10 pontot, így a kitűnően játszó center vezetésével nagyon magabiztos győzelmet aratott a hazai együttes, a Sopron pedig elszenvedte ötödik vereségét is a nemzetközi kupában (91-62).