AL, 2.forduló - Hibátlan Krka és Buducsnoszt

Az Adria Liga második fordulójában négy mérkőzést rendeztek a mai napon. A Szolnok megszerezte első győzelmét az idei kiírásban, a Levszki pedig egy pontgazdag találkozón tette meg ugyanezt a Mega Vizura ellen. Szoros derbin a Krka idegenben is meg tudta verni a Partizant, a Buducsnoszt pedig ezúttal magabiztosabb volt, mint az első fordulóban. Lássuk a rövid összefoglalókat!

Adria Liga, alapszakasz, 2. forduló

Szerda

Igokea (bosnyák, 0-2) - Buducsnoszt (montenegrói, 2-0) 62-70
(8-18, 21-20, 18-16, 15-16)

A finoman szólva is gyenge első negyed első felében még nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni magának a Buducsnoszt (6-10), ezt követően azonban teljesen megállt a pontszerzésben a hazai alakulat, így bár a vendégek sem sziporkáztak, 10 pontos előnyre tettek szert (8-18). A második felvonás első két percében Johnathon Jones vezetésével majdnem egyenlített a bosnyák csapat (17-18), Szubotics pontjaival azonban megint ellépett a Buducsnoszt a negyed felére (17-28). Drenovac és főleg Bunic voltak ezt követően eredményesek az Igokeától, de mindenre volt válasza a montenegrói alakulatnak, így lényegében megmaradt előnyük a félidő hátralévő részében (29-38).

A fordulást követően megint Bunic volt főszerepben, szinte egyedül hozta vissza csapatát 2 pontra (39-41), de a vendégek több lábon álltak, Szubotics mellett Cook, Dasics és Reynolds is kosarat szereztek, megint visszaállt a 9 pontos differencia (43-52). A negyedik negyed elején Vitkovac és Szubotics pontjai után a közte 15 is megvolt (47-62), innen pedig már csak a kozmetikázás maradt az Igokea számára, az is leginkább csak az utolsó két percben, lényegében simán nyertek a vendégek.

Az Igokea legjobb dobói: Bunics 20, Drenovac 12, Csakarevics 9.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Szubotics 19/3, Reynolds 12/6.

Levszki Szófia (bolgár, 1-1) - Mega Vizura (szerb, 1-1) 98-89
(25-15, 32-23, 18-27, 23-24)

A hazaiaknál pályára léphetett az amerikai Brandon Heath, de Pupovic és Dimitrov vezetésével kerültek gyorsan 10 pontos előnybe (12-2). Jokics és Jaramaz kosaraival indult meg a Mega Vizura, de Pavlin Ivanov szinte egymaga állta a sara, a Levszki pedig tartotta 10 pontos előnyét (25-15). Potyogtak a pontok a teljes második negyedben, szinte nem volt olyan támadás, amiből ne született volna kosár, képtelenek voltak hatékonyan védekezni a csapatok - főleg a Mega Vizura, amely 57 pontot kapott 20 perc alatt, így 19 pontos hátrányba kerültek.

A fordulást követően Pupovic pontjai után 20 fölé is nőtt a távolság, de Krsztics vezetésével 13-15 pontra visszajött a Mega Vizura. Ennél jobban nem tudták megközelíteni a bolgárokat, csak a negyed végén: Jokics kosara után már csak 7 egységnyi hátrányuk volt, nagyon kellett a hazaiaknak Karamfilov negyedlezáró triplája (75-65). A záró 10 pecben Zahariev és Simeonov vezetésével 15 pont környékére hízott a távolság megint, innen pedig Miljenovics hiába próbált meg mindent. Öt pontra még visszajött a Mega Vizura az utolsó előtti percben (91-86), de Zahariev két kosara lezárta a felmerülő kérdéseket, egy pontgazdag meccsen győzött a Levszki.

A Levszki legjobb dobói: Heath 18/6, Zahariev 17/3, Pavlin Ivanov 14, Pupovic 14.
A Mega Vizura legjobb dobói: Marelja 19, Jokics 15/6, Jaramaz 12/6, Miljenovics 12.

Partizan (szerb, 1-1) - Krka (szlovén, 2-0) 64-68
(15-17, 16-14, 18-20, 15-17)

Jobban kezdtek a szlovének, Rojc és Hukic vezetésével gyorsan hat pontos előnybe kerültk a Muric vezette hazaiak ellen (7-13). Kosarai és Muric büntetői után megvolt az egyenlítés (15-15), de a negyedet Armstead duplája zárta (15-17). Ha nem is túl nagy lépésekkel, de a Krka visszaállította hat pontos fórját a második felvonás közepére (18-24), a félidő utolsó két percében azonban Milutinov négy büntetője és Andrics triplája után már a szerbek vezettek, Hukic két büntetőjével lett egál az első 20 perc (31-31).

Gagics vezetésével alig több mint 4 perc alatt meglépett a Partizan a második félidő elején (40-33), Muric öt pontja után pedig még tovább nőtt a távolság (45-36), Armstead hiába próbálta meg egyedül életben tartani övéit. Hukic, Mulalic és Rojc kosaraival kezdtek ébredni a vendégek, a negyed utolsó három percében pedig egy 9-0-s rohammal fordítottak is (49-51). Muric és Armstead negyedik negyed elején bemutatott különcsatáját előbbi nyerte 7-6-ra, a különbség azonban tovább nőtt a 34. perc kezdetére (56-60). Armstead gyakorlatilag egyedül tartani tudta ezután Gagicsot és Muricot, az utolsó percben pedig Hukic is betalált, így a végjátékban nem volt esélye a fordításra a Partizannak (64-68).

A Partizan legjobb dobói: Muric 22/6, Gagics 13.
A Krka legjobb dobói: Armstead 26/9, Rojc 13, Hukic 12/3

Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-1) - Metalac Valjevo (szerb, 0-2) 67-51

A mérkőzés hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN eléritek!

Kedd

Union Olimpija (szlovén, 2-0) - Cedevita (horvát, 0-2) 77-66
(16-17, 21-15, 24-14, 16-21)

Begic vezetésével a hazaiak indítottak sokkal jobban (11-4) - a center csapata első 10 pontjából 8-at szerzett -, de a negyed végére a vendégek fordítottak is, nem nagyon volt kiemelkedő teljesítmény pedig az oldalukon. A második felvonás elején Ante Delas és Ramljak vezetésével próbált meglépni a Cedevita, de mindenre volt válasza a szlovéneknek, Mahkovic volt kifejezetten ponterős ekkor. A 16. perc végén még 27-30-at mutatott az eredményjelző, innen azonban egy 10-0-t futott a Union Olimpija, így Pilepic duplája után is 5 ponttal vezettek a vendéglátók a félidőben (37-32).

A fordulás után a szolnokiak volt játékosa, Nikolov szerzett 7 pontot alig több mint két perc alatt, ezzel tartotta is előnyét a hazai gárda (45-39), a harmadik negyed második felében pedig egyre jobban húztak el ellenfelüktől. 10 perccel a vége előtt nem kevesebb mint 15 ponttal vezetett a ljubljanai alakulat (61-46), innen pedig már nem is volt visszaút a horvátoknak, akik második vereségüket szenvedték el, míg a Union Olimpija két forduló után két győzelemmel áll, kategóriákkal jobban kezdték a bajnokságot, mint tavaly.

A Union Olimpija legjobb dobói: Mahkovic 17/3, Nikolov 14/3, Begic 11.
A Cedevita legjobb dobói: Bilan 15, Pilepic 13/6, Gordic 11/3.

MZT Szkopje (macedón, 1-1) - Zadar (horvát 1-1) 72-58
(23-9, 14-17, 15-20, 20-12)

Marinkovics vezetésével indult be a Szkopje, a hazaiaktól csak ő szerzett pontot az első öt percben, és az első negyed felénél így is 6 ponttal vezettek a macedónok (8-2). 8-6-ig szinte azonnal feljött a Zadar, ezt követően azonban el is vesztették a mérkőzést, hiszen a negyed hátralévő részében 15-3-as szakaszt produkáltak a vendéglátók (23-9). A második és a harmadik felvonás nagy részében semmi átütőerő nem volt a horvátokban, hiszen a 27. perc közepén 13-mal mentek a hazaiak továbbra is (47-34). A harmadik játékrész utolsó 2-3 perce aztán valamennyire jól sikerült a Zadarnak, visszajöttek 6 pontra, de reális esélyük egyetlen egyszer sem volt a fordításra, a Szkopje pillanatok alatt visszahízlalta előnyét 10 pont környékére, magabiztosan hozták le a találkozót Tsintsadze és Cvetkovics vezetésével.

Az MZT Szkopje legjobb dobói: Cvetkovics 16/6, Marinkovics 13, Tsintsadze 13/6.
A Zadar legjobb dobói: Sobin 12, Ivanov 11, Bosnjak 11/9.

Cibona (horvát, 0-2) - Crvena Zvezda (szerb, 2-0) 64-88
(11-26, 17-25, 19-27, 17-10)

Marjanovics vezetésével indult be a Zvezda, 6-0-lal nyitották a meccset, majd hiába jött fel két pontra a Cibona (6-8), Kalinics, Lazics és Williams kosarai után, már 7 perc játékot követően megvolt a közte tíz (6-16). A megpróbáltatásoknak még közel sem volt vége a címvédő számára, Kalinics vezetésével ugyanis tovább nőtt a vendégek előnye, Zirbes saját elhibázott dobását követően még kosarat szerzett az utolsó pillanatban, 15 ponttal vezetett a Zvezda az első negyed végén(11-26).

A második felvonásban tovább nőtt a távolság a két fél között, gyakorlatilag aki a horvátok kosara közelében járt, az be is talált. Védekezésben pillanatokig sem tudta tartani a Zvezdát a Cibona, hiszen az első három negyedben 78 pontot kaptak a hazaiak. 31 egységgel álltak ekkor jobban a piros-fehérek, és végül 88-64 arányban, tükörsimán nyertek, erődemonstrációt tartottak - ezzel két győzelemmel és brutális kosáraránnyal állnak, míg a Cibona két zakóval kezdett címvédőként.

A Cibona legjobb dobói: Rozic 14/3, Lalic 10, Siriscevic 10/3.
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Williams 19/9, Marjanovics 15, Zirbes 15.