Nem hibáztak a spanyol bajnokság éllovasai

A spanyol pontvadászat 30-31. fordulójában ugyan az igazán nagy meglepetések elmaradtak, de így is bőven akadtak fordulatos és látványos összecsapások. A két óriásklub mindkét meccsét magabiztosan húzta be, míg Hanga Ádámék kénytelenek voltak egyszer idegenben, - és ami fájóbb - egyszer pedig hazai pályán is fejet hajtani ellenfeleikkel szemben. Az Európa Kupa győztes Valencia meggyőzően lépett túl riválisain valamint az Unicaja is erődemonstrációt tartott. Nézzük meg, hogyan alakult a Liga Endesa 30. illetve 31. körének találkozói! (+STATISZTIKÁK, VIDEÓK)

Unicaja Malaga (21-9) – La Bruixa D’or (7-23): 91-75 (24-12, 24-20, 24-19, 19-24)

Ezzel a győzelemmel tovább erősítette negyedik pozícióját az Euroligás gárda, amely könnyed játékkal fektette két vállra Hanga Ádám ex-csapatát. Már rögtön az első percekben tudatosította az Unicaja, hogy nincs keresnivalója ellenfelének otthonában (12-2, 4.perc), bár a Manresa ugyan még megpróbálkozott a felzárkózással (13-9), de a Malaga ezt az illúzióját hamar megsemmisítette (24-12). Ettől fogva állva hagyta ellenfelét a hazai fél, óriási fölényt tudhatott magáénak mind periméteren, mind festékben, egyetlen kérdésként csak az merült fel, hogy megússza-e a katalán kiscsapat a kiütésszerű vereséget. Végig kezében tartotta a mérkőzés alakulását Joan Plaza legénysége, melynek közönségszórakoztató játékába még az utolsó percekbeli kiengedés is bőven belefért. Zoran Dragic remeklése mellett meg kell említeni a fiatal, mindösszesen 18 esztendős Domas Sabonis teljesítményét, aki 17 perce alatt száz százalékos dobóformával hálálta meg vezetőedzője bizalmát. A pontvadászat blokkirályának performansza mellett sem mehetünk el szó nélkül: Fran Vázquez 6 (!) dobást hiúsított meg, ebből négyet Darryl Monroe-nak osztott ki, akinek valószínűleg most is megjelenik rémálmaiban a spanyol óriás.

Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Dragic 16/9, Sabonis 13, Kuzminskas – Stimac 11/3 - 11
A La Bruixa D’or legjobb dobói: Hernández 13/3, Eriksson – Giannopulosz 12/6 – 12/3, Arteaga 10

Cajasol (16-14) – Iberostar Tenerife (11-19): 81-67 (24-16, 15-13, 17-16, 25-22)

A sevillai együttes már többször bizonyította, hogy otthonában minden ellenfélnek komolyan meg kell izzadnia a győzelemért: így járt ezzel most a második számű kanári-szigeteki együttes is, amely tovább folytatta vesszőfutását. Az első negyedben nagyon bekezdett a Cajasol a 6,75-ös vonal mögül: Marcus Mata sorra hintette tripláit, amelyekkel meg is alapozta csapata nyolcpontos fórját (24-16). A második negyedben hiába estek felváltva a pontok, a hazaiak így is kétszámjegyű előnnyel térhettek a nagyszünetre (39-29). A Tenerife a továbbiakban is a védekezésre fektette – volna – a nagyobb hangsúlyt, de Aito Garcia Reneses tanítványai továbbra is remekül céloztak a triplavonalon túlról (56-45). A záró etapban Luke Sikma vette vállára csapatát, ám hiába a magasember impozáns teljesítménye (16 pont, 11 lepattanó), a Cajasol triplagyárosai és a kevesebb eladott labdák ellen ez is kevésnek bizonyult. Az egyébként kevés dobást eredményező szabálytalanságot (6 illetve 5 büntető) felvonultató meccsen végig a Cajasol akarata érvényesült, egy percig nem forgott veszélyben a playoffba igyekvő gárda diadala.

A Cajasol legjobb dobói: Landry 17/9, Mata 16/12, Bamforth 14/9
Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: Bívia – Sikma 16/6 - 16/3, Kickert 10/6, Uriz 9/3

Valencia Basket Club (27-3) – Bilbao Basket (11-19): 83-71 (26-14, 16-22, 20-17, 21-18)

Történelme során már most a legjobb alapszakaszt tudhatja magáénak a Valencia, amely a 30. fordulóban újabb sikerrel fejelte ezt meg, sorozatban tizenegyedik győzelmét aratva! Így már biztosan nem kezdheti rosszabb pozícióban Peraszovics mester legénysége a rájátszást, mint a második hely! Sokkal jobban kapta el a rajtot a Doellman-Lucsics fémjelezte Valencia, a túloldalon Mumbrú pontjain kívül beragadt a bilbaói offenzív játék (24-10, 8. perc). Hiába rázta meg magát German Gábriel, nem tudott tízen belülre kerülni a baszk egylet a remeklő hazaiak ellen (26-14). A folytatásban az említett két vendég játékos mellé megérkezett a pontgyártásba Bertans, így a félidőre látótávolságon belülre érkeztek a baszkok (42-36). Ha a Valencia szimpatizánsok arra számítottak, hogy Raul Lopez sajnálatos sérülése miatt megtör a Bilbao, tévedtek: a baszk triumvirátus mellett Markota is szépen vette ki részét csapata felzárkózásából (56-53). De Peraszovics mester időkérése után Oliver Lafayette Kristof Lavrinoviccsal összejátszva újra visszaadta csapata önbizalmát (62-53). A negyedik tíz percben már nem tudott közelebb férkőzni a Bilbao, a Valencia kontroll játékával végül biztosan húzta be a találkozót.

A Valencia Basket Club legjobb dobói: Doellman – Lavrinovic – Lucsics 13/9 – 13 – 13, Dubljevics 11/9
A Bilbao Basket legjobb dobói: Gabriel 17, Bertans 13/9, Mumbrú 12/3

Gipuzkoa Basket (14-16) – CB Valladolid (3-27): 82-67 (25-16, 11-21, 25-15, 21-15)

Kötelező győzelem előtt állt a san sebastiani együttes a ligautolsó fogadásával, amelyet Jason Robinsonék teljesítettek is, tovább éltetve a reményt a rájátszásra! Hiába sújtja folyamatos sérüléshullám a baszk alakulatot (Raul Neto, Mike Motos, Anthony Winchester és a mostani mérkőzés során Charles Ramsdell is), a még talpon lévő játékosok óriási elánnal kezdték meg a találkozót, 11-0-s etapot repesztve. Ricard Casas azonnali időkéréssel igyekezett megtörni a hazaiak lendületét, ám mindez nem járt sikerrel az első negyed végéig (25-16). A folytatásban azonban hatalmas fordulatot vett az összecsapás: védekezésén szigorítva és a két Johnson által irányított Valladolid nagy meglepetésre a félidőre átvette a vezetést (36-37). Sito Alonso bizonyára alaposan leteremtette tanítványait a nagyszünetben, ugyanis a Gipuzkoa teljesen más felfogásban pattogtatott a második félidőben. Jason Robinson és Javi Salgado triplazáporral öntötte el a ligautolsót, valamint David Doblas is erődemonstrációt tartott a palánkok alatt. A második húsz percben mutatott játéka alapján megérdemelten ért révbe a hullámzóan alakuló meccsen a Gipuzkoa Basket.

A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Robinson – Doblas 17/9 - 17, Ramsdell 16/12, Salgado 14/12
A CB Valladolid legjobb dobói: A. Johnson 15/3, O. Johsnon 14/6, Mack 11/6

Real Madrid (29-1) – CAI Zaragoza (16-14): 92-79 (14-17, 25-23, 28-20, 25-19)

Némi meglepetésre két és fél negyeden keresztül dominált a galíciai csapat, de a spanyol válogatott ász, Rudy Fernández klasszisa végül a Real Madrid újabb győzelmét jelentette. Kissé dekoncentráltan kezdett mindkét fél, de a vendég egylet ocsúdott fel előbb: Pedro Llompart vezetésével 4-9-re „lépett meg” a Zaragoza négy és fél perc eltelte után. Némi fáradtság ütközött ki a blancók játékán, amelyet jól használt ki a Jonathan Tabu irányította vendég gárda (14-17). 0-5-s rohanás után (14-22) némi feszültség érződött a madridi Sportpalotában, de az egészen elképesztő szezont futó Sergio „El Chacho” Rodriguez két hárompontosával oldódott a nyomás a Királyi Gárdán. Igazi csapatként, több jó egyéni teljesítményt is felmutatva azonban állta a próbát a Zaragoza, így az első félidőt minimális fór tudatában zárta (39-40). A fordulást követően is a vendég csapat szája íze szerint alakult a találkozó (41-48, 49-51, 57-58), egészen a 26. percig. Akkor érkezett el a meccs fordulópontja: a Sergio Llull-Rudy Fernández vezette bajnokcsapat 8-0-s szakasszal zárta a harmadik tíz percet (67-60). A záró részre teljesen elfogyott erejével a Zaragoza (72-60), így a derbi végére már nem maradt izgalom. Az eredmény ellenére azonban nagyon megszenvedett a sikerért Pablo Laso hada, de a Zaragoza nem találta a megfelelő ellenszert Rudy Fernández „ámokfutására”.
A madridiak ötöse 30 pontjával – közte három triplával, 7 lepattanójával, 5 gólpasszával valamint 5 kiharcolt faultjával, 40-es indexmutatójával méltán nyerte el a forduló MVP címét.

A Real Madrid legjobb dobói: Fernández 30/9, Llull 13/9, Rodriguez 9/9
A CAI Zaragoza legjobb dobói: Tabu – Jones 14/12 – 14/3, Tomás 13, Stefansson – Sanikidze 11/9 – 11

FIATC Joventut (14-16) – UCAM Murcia CB (12-18): 85-89 (17-18, 20-16, 18-23, 19-17, 11-15)

A kör legizgalmasabb összecsapását a Joventut vívta a Murciával, ahol csak a hosszabbítás döntött a győztes kilétéről! A – szintén – rájátszásba igyekvő katalán egylet jókora meglepetéssel otthonában kényszerült térdre a remek napot kifogó, ám jóval alacsonyabban rangsorolt Thomas Kelati-Berni Rodriguez fémjelezte Murcia ellen. Kiegyenlített első negyed után is nehezen találta a fogást a Tariq Kirksay-Devoe Joseph húzta Badalona a vendég együttesen, csupán egy kosárnyi fór tudatában várhatta a második félidőt (37-34). Hiába mutatott óriási dominanciát a lepattanócsatában a Joventut (50-27!!), nem tudta ezt kihasználni és a Kelati-Rodriguez duó mellé felnőve, San Miguel és Radovic egységeivel a Murcia mehetett előnnyel a harmadik negyed végén (55-57). Vendég oldalon Scott Wood egységeivel meglépett a Murcia a 32. percben (55-63), de Tariq Kirksay tartotta társaiban a lelket és főszerepet vállalt abban, hogy a Joventut hosszabbításra tudta menteni a találkozót (74-74)! Lélektani előnyét nem tudta kihasználni a hazai együttes és a túlóra utolsó percében az ex-válogatott Berni Rodriguez demoralizáló triplával döntötte el a rangadót! Tariq Kirksay újabb dupla-duplája (17 pont, 11 lepattanó) és a hatalmas festékbeli fölény is kevésnek bizonyult a csapatként jobban funkcionáló valamint a periméterről jobban célzó Murcia ellen.

A FIATC Joventut legjobb dobói: Kirksay – Joseph 17/9 – 17/9, Savané 13, Shurna 11/9
Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Kelati 19/6, B. Rodriguez – San Miguel – Radovic 13/9 – 13/6 – 13/3

Herbalife Gran Canaria (18-12) – Baloncesto Fuenlabrada (11-19): 96-75 (23-19, 21-18, 33-18, 19-20)

Első győzelmét aratta új otthonában a Gran Canaria, amely a vártnál jóval simábban ütötte ki a madridi csapatot. A játék minden szegmensében igazi erődemonstrációt tartott az Eulis Báez-Ben Hansbrough vezette kanári-szigeteki együttes a halovány performansszal előrukkoló Fuenlabrada ellen. Az első félidő után (44-37) még nem lehetett sejteni, mekkora pofonba szalad bele több kulcsemberének betlije miatt a vendég alakulat. A harmadik etap elején ritmust váltott az addig is inkább támadó játékát preferáló citromsárga mezes egylet és valósággal átrohant a komoly percekig impotens játékot felmutató Fuenlabradán (77-55). A meccs utolsó perceibe még az is belefért, hogy valamelyest kozmetikázni tudja a végeredményt Luis Casimiro legénysége, amely játékoskeretéhez képest megint bőven alulteljesített. Nemcsak az értékesített triplák területén volt kétszer hatékonyabb a hazai fél (11 – 5), hanem a kiosztott gólpasszok statisztikai mutatójában is (27-11), de a lepattanókért folytatott csatában is meggyőző fölényt alakított ki (41-25).

A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Báez 19/9, Hansbrough 17/9, Martin 16/6
A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Panko 14, Cabezas 11/3, Diagne 10

Tuenti Movil Estudiantes (11-19) – Rio Natura Monbus (11-19): 87-77 (18-20, 29-18, 22-13, 18-26)

Egészen hihetetlen menetelésben van a sokáig kieső helyen tanyázó madridi kiscsapat: mostanra Kyle Kuricék felkapaszkodtak egészen a 12. pozícióig, amelyre valószínűleg kevesen számítottak az alapszakasz nagy részében bukdácsoló Estudiantestől! Újabb áldozata a Rio Natura Monbus együttese volt, amelynek ugyan akadtak jó periódusai, de ezek is kevésnek bizonyultak a győzelem kicsikarásához. Rémálomszerűen kezdődött a találkozó Marko Banicék számára: 0-7-es rohanással rajtoltak Travis Petersonék. Txus Vidorreta – nem meglepő módon – azonnal maga köré hívta tanítványait, akiknek jót tett a taktika átbeszélése, bár Alberto Corbacho négy tripláját így sem tudták kivédeni (18-20). Az Estudiantes a folytatásban azonban kihasználta az obradoiroi csapat legsebezhetőbb pontját: a Banic-Slokar duó könnyed egyeduralommal keserítette meg a vendégek festékbeli helyzetét (47-38). A továbbiakban döntő faktornak bizonyult továbbá Corbacho védelme, aki az első negyed után már nem talált célba, míg a vele azonos poszton lévő Kyle Kuric csak ekkor lendült bele igazán (69-51). Az utolsó etapot ugyan megnyerte Berzins vezérletével a Monbus, de az Estudiantes diadala nem forgott veszélyben.

A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Kuric 22/9, Banic 16, Slokar 14
A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Peterson 21/9, Berzins 15, Corbacho 12/12

FC Barcelona (23-7) – Laboral Kutxa (16-14): 91-75 (18-13, 22-18, 24-21, 27-23)

A Barcelona végig kezében tartva a mérkőzést lépett át Hanga Ádám csapatán, ahol magyar szemszögből azért akadt pozítivuma is a derbinek: honfitársunk gyengélkedése Katalóniában tört meg, bár hasznos játéka is kevésnek bizonyult a Marcelinho Huertas vezette gránátvörös-kék had ellen. Az összecsapásról az alábbi linken már bővebben olvashatattok.

Az FC Barcelona legjobb dobói: Huertas 22/6, Oleson 16/9, Tomic 15
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Nocioni 16/12, Pleiss 12, Hamilton – Heurtel 10/3 - 10

A forduló 7 legszebb jelenete:

31. forduló

Bilbao Basket (11-20) – FIATC Joventut (14-17): 83-90 (25-23, 20-20, 20-17, 18-30)

A katalánok élni tudtak legnagyobb fegyverükkel: kétszer annyi hárompontost süllyesztettek el, mint a baszkok: ez a tény alapozta meg Salva Maldonado tanítványainak sikerét. A kiegyenlített első percek után, robbantott a German Gábriel-Roger Grimau vezette Bilbao: a 7. percben már kétszámjegyű fórral mentek a házigazdák (23-13). A vendég időkérés új lendületet adott a Joventutnak: 2-10-es rohanással zárta az etapot (25-23). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a felek, 4-5 pontos előnynél egyik csapat sem tudott jobban meglógni. A baszkokat látszólag nem zavarta meg Raul Lopez hiánya; „helyét” a nagyon hasznosan pattogtató Alex Mumbrú vette át, aki remek gólpasszokkal szolgálta ki társait. A záró etapban úgy tűnt, hogy végleg eldöntötték a találkozó alakulását, sikerült megtörniük a Badalonát (72-63). Ám a Guillem Vives-Tariq Kirksay fémjelezte Joventut nem így gondolta: az utolsó hat percben triplazáport – szám szerint tizennégyet (!) – zúdított a Bilbao nyakába, így nagy skalpot gyűjtve húzta be a találkozót. Tariq Kirksay nemcsak tripláival, de dupla-duplájával (13 pont, 10 lepattanó) is felhívta magára a figyelmet, ezzel csapata és a meccs legjobbjává vált.

A Bilbao Basket legjobb dobói: Gabriel 19/9, Grimau 18, Markota 16/6
A FIATC Joventut legjobb dobói: Vives 15/9, Kirksay – Joseph – Savane 13/12 – 13/9 – 13, Cochran 11/9

Baloncesto Fuenlabrada (11-21) – Real Madrid (30-1): 67-94 (11-24, 21-18, 14-22, 21-30)

Esélyt sem adva lépett át városi ellenfelén a Real Madrid, amelyen Sergio Rodriguez nemcsak ponterősen (14 egység), de a játékszervezésben is kiemelkedő teljesítményt nyújtott: a válogatott játékmester 12 gólpasszt osztott ki. Az első negyed derekáig még tartotta a lépést jóval magasabban rangsorolt ellenfelével a Fuenlabrada (8-11), ám onnantól a Sergio Llull-Sergio Rodriguez fémjelezte Királyi Gárda nagy rohanást repesztett és egyértelműsítette, hogy nincs keresnivalója a hazai félnek (11-24). Az Andy Panko-Carlos Cabezas-James Feldeine vezette Fuenlabrada ugyan megnyerte a második etapot, de nem tudott tíz ponton belülre kerülni (32-42). A fordulást követően Feldeine remekül használta ki a „blancók” öltözőben maradását: egységeivel látótávolságon belülre érkezett csapatával (37-44). Jaycee Carrollék azonban hamar lehűtötték a Fuenlabrada szimpatizánsok kedélyét: két perc alatt, 2-11-es rohanással ismét elléptek vendéglátóiktól (39-55). Ez abszolút a mérkőzés fordulópontjának tűnt: ettől fogva Luis Casimiro legénysége nemhogy közelebb férkőzni nem tudott, de minden erejét felélve egyre inkább kiütközött a két együttes közötti különbség. A Real Madrid könnyen ért révbe és bár a lepattanócsatát minimális szinten elbukta (37-35), de Salah Mejri öt blokkja mindenképp figyelemre méltó performansz.

A Baloncesto Fuenlabrada legjobb dobói: Panko 12, Cabezas 11/3, Feldeine 9/3
A Real Madrid legjobb dobói: Llull 16/9, Carroll 15/3, Rodriguez 14/3

UCAM Murcia CB (11-20) – FC Barcelona (24-7): 72-84 (20-26, 19-21, 13-26, 20-11)

Bár a vereséget nem tudta elkerülni a Murcia, annyi pozítivumot mindenképp elért, hogy a Barcelona elleni átlagpontját (57) bőven túlszárnyalta és olykor nagyon szép megoldásokkal bosszantotta a katalán sztárgárda életet, amely - Juan Carlos Navarro betlijét leszámítva is - végig szája íze szerint alakította az összecsapás alakulását. Marcelinho Huertas, a brazil mágus betörésekből kiosztott gólpasszaiból ugyan Bostjan Nachbar és Alex Abrines termelte a hárompontosokat, de az első negyedben még szorosan ott lihegette ellenfele nyakán a Murcia (20-26). A hazaiak védelme sokat javult a második etap elejére, amely meg is zavarta a gránátvörös-kék had offenzív játékát (26-28). Xavi Pascual jó ütemben nyúlt bele a mérkőzésbe és a taktikai megbeszélés után a horvát duó, Mario Hezonja és Ante Tomic vették kezükbe a karmesteri pálcát (31-42). A félidő végére Dwayne Davis fontos kosaraival nem hagyta a Murcia meglépni a vendégeket (39-47). A harmadik tíz percben azonban robbantott a vendég alakulat: állva hagyva ellenfelét, demoralizáló kosarakkal eldöntötte a mérkőzés érdemi kérdéseit (52-73). A záró szakaszban a katalánok láthatóan kissé kiengedtek, a Murcia pedig élt a lehetőséggel és valamelyest kozmetikázta a végeredményt.

Az UCAM Murcia CB legjobb dobói: Davis 17/6, Wood 14/12, Arteaga 12
Az FC Barcelona legjobb dobói: Nachbar 17/9, Tomic – Lorbek 11 – 11, Abrines – Pullen 9/9 – 9/6

Rio Natura Monbus (11-20) – Cajasol (17-14): 56-70 (11-19, 21-12, 10-12, 14-27)

Sokkal inkább a küzdelemről, semmint a szép kosárlabdáról szólt az obradoiroi csapat összecsapása a rájátszásba igyekvő sevillaikkal. Bár jobban kezdett a Monbus (4-0), a Cajasol összekapta védelmét és egyre inkább rá tudta erőltetni akaratát a hazaiakra, amelynek 8 pontos fór lett az eredménye az első negyed végére (11-19). A közönség hangját meghozta a Dewar-Berzins húzta Monbus hirtelen feléledése, amelynek következményeként a 16. percben már egált mutatott az eredményjelző tábla (24-24), sőt a félidőre már a minimális előny is a hazaiak birtokában volt (32-31). Hiába ment már 8 egységgel is Moncho Fernández legénysége (39-31), Bamforth és Porzingis megrázták magukat: az utolsó etapra már átvette a minimális vezetést a Cajasol (42-43). A negyedik tíz percben azonban már csak egy gárda volt a pályán: a Monbus Alberto Corbacho folyamatos rossz megoldásait  - aki végül -6-os indexmutatóval végzett – nem tudta elviselni és saját közönsége előtt égett meg.

A Rio Natura Monbus legjobb dobói: Dewar 12/6, Berzins 10/3, Scott – Pumprla 8 - 8
A Cajasol legjobb dobói: Bamforth 14/6, Satoransky – Porzingis 13/3 – 13/3, Landry 9/3

Laboral Kutxa (16-15) – Gipuzkoa Basket (15-16): 66-72 (7-21, 14-19, 21-12, 24-20)

Borzalmasan kezdett a Laboral Kutxa a baszk rangadón, amely másfél negyeden keresztül tartott. A második félidőben megrázta magát a hazai együttes és a Gipuzkoa fault problémái miatt ugyan felcsillant a fordítás lehetősége is, de a hat triplát értékesítő Javi Salgado fémjelezte san sebastiani egylet nem engedte kicsúszni kezei közül a sikert. A mérkőzésről az alábbi linken már bővebben olvashatattok.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Heurtel 18, Causeur 15/6, San Emeterio 13/9
A Gipuzkoa Basket legjobb dobói: Salgado 20/18, Hanley 17, Winchester 13/9

CB Valladolid (3-28) – Unicaja Malaga (22-9): 65-106 (19-26, 17-26, 13-29, 16-25)

Szerencsétlen Valladolid ezúttal sem úszta meg kiütés nélkül: ezúttal hazai pályán az Unicaja ellen rohant óriási pofonba Ricard Casas legénysége. Az első negyed után – bár már akkor látszódott a játékoskeretek mélysége közötti különbség – talán reménykedtek még abban a ligautolsó hívei, hogy csapata tisztességesen helyt tud állni az Euroligás egylet ellen, de a második negyedtől hatalmas dominanciával őrölte fel ellenfelét a Malaga. Csak a Lamont Mack-Armon Johnson duó hozta az elvártakat, míg túloldalon minden andalúz játékos hozzá tudott tenni számos jó megoldást. Nemcsak a palánk alatt uralkodott Joan Plaza együttese (22-47) Vladimir Stimac vezetésével (13 pont, 13 lepattanó), de a játékszervezésben is abszolút erődemonstrációt tartott a vendég alakulat (10 illetve 26 assziszt). Az Unicaja nagyon hatékonyan termelte a duplákat: Zoran Dragicék 77 %-kal céloztak, amelyre nem volt válasza a Valladolidnak. Fran Vázquez pedig ismét bizonyította, miért is hívják a Liga Endesa blokkirályának; a magasember 5 sapkát osztott ki. A teljes csapatindexből pedig végérvényesen kiderül, hogy csak egyelten együttes volt a parketten: 40-151...

A CB Valladolid legjobb dobói: Mack 13/12, A. Johnson 12, Drenovac 9
Az Unicaja Malaga legjobb dobói: Dragic 15/3, Toolson – Stimac – Kuzminskas 13/3 – 13 – 13, Urtasun 11/3

La Bruixa D’or (7-24) – Herbalife Gran Canaria (19-12): 65-95 (18-23, 23-19, 12-25, 12-28)

A Herbalife Gran Canaria végleg megpecsételte a katalán kiscsapat sorsát: a kiegyenlített első félidő után hatalmas elánnal kezdte meg a második húsz percet a kanári-szigeteki együttes, amelynek meg is lett az eredménye: lemosta a pályáról a Manresát. A Ben Hansbrough-Nacho Martin-Thomas Bellas fémjelezte Gran Canaria az első húsz percben nem tudta ráerőltetni akaratát Hanga Ádám ex-csapatára, csupán egyetlen pontos előnnyel mehetett az öltözőbe (41-42). Teljesen más felfogásban lépett azonban parkettre a meccs második felében a vendég együttes: kihasználva palánk alatti fölényét, maga javára fordította a mérkőzés alakulását, amelyre érdemben nem tudott reagálni a hazai fél (53-67). Fejben és fizikálisan is teljesen szétesett a már biztos kieső kiscsapat, amely végül nagy vereséggel kapitulált rajongói előtt. Marcus Eriksson mellé senki nem tudott felnőni, míg vendég oldalon több jó egyéni performansz is hozzásegítette a Herbalife Gran Canariát az újabb diadalhoz.

A La Bruixa D’or legjobb dobói: Eriksson 16/12, Larsen – Giannopulosz 9/3 – 9/3, Kouguere 8/6
A Herbalife Gran Canaria legjobb dobói: Hansbrough 18/6, Martin 15/9, Bellas – Báez 14/6 – 14

CAI Zaragoza (17-14) – Tuenti Movil Estudiantes (11-20): 80-65 (27-14, 19-17, 25-19, 9-15)

Az utóbbi fordulókat tekintve talán nagyobb ellenállást várhattunk volna a vendég madridi együttestől, de borzalmas első negyede megpecsélte Txus Vidorreta tanítványainak sorsát. Ponterős játéka mellett a védekezésre is komoly hangsúlyt fektetett a Zaragoza: az Estudiantes hosszú percekig képtelen volt betalálni (18-2). Lassan lendültek bele Marko Banicék a pontgyártásba, amelyet tökéletesen kihasznált a szervezett csapatjátékot előhúzó galíciai egylet (27-14). A Marko Banic-Kyle Kuric páros a feltámadás jeleit mutatta (31-22), de előbb Llompart, majd Rudez triplája hűtötte a kedélyeket, őrizte magabiztos előnyét a Zaragoza (46-31). A fordulást követően még inkább szakította le magáról ellenfelét a hazai gárda: az egyébként festékben meghatározó szerepet betöltő Estudiantes magasembereit kitűnően kapcsolta ki a dupla-duplát szállító Joseph Jones (15 pont, 10 lepattanó), Henk Norel és Victor Sanikidze, amely nem várt fordulatnak számított (71-50). A záró etapban látványosan kieresztettek Damjan Rudezék, de ez is csak arra volt elég az Estudiantesnek, hogy valamelyest szépítsen a végső eredményen.

A CAI Zaragoza legjobb dobói: Jones 15/3, Norel 14, Rudez – Roll – Sanikidze 11/9 – 11/3 - 11
A Tuenti Movil Estudiantes legjobb dobói: Banic 17, Kuric 11/3, Nogueira 10

Iberostar Tenerife (11-20) – Valencia Basket Club (28-3): 91-100 (21-24, 19-24, 28-26, 23-26)

A vártnál jobban megnehezítette a szezon visszaesőjének számító Tenerife a Valencia dolgát, de higgadtabb hajrájának köszönhetően sorozatban 12. győzelmét szerezte meg Velimir Peraszovics mester legénysége. Bár a második számú kanári-szigeteki együttes mérkőzéseire a kevés pontszám illetve a defenzív kosárlabda elemek preferálása a jellemzőek, úgy tűnt Saul Blancóék más taktikával várták a tabella második helyezettjét, amely talán meg is lepte az Európa Kupa győztest. Végig fej-fej mellett haladtak a felek, habár egyszer tíz pontra hízott a vendég alakulat előnye (46-56), de a vendéglátók nem estek kétségbe és ledolgozták hátrányukat. Bár a festékben nem tudtak mit kezdeni Luke Sikmával (16 pont, 13 lepattanó) a vendégek, de periméter játékukkal felvették a versenyt a hazaiakkal: 21 hárompontos próbálkozásukból 11 a gyűrűben landolt! A záró etapra még bőven maradtak izgalmak, ám a tapasztaltabb vendégek, Rafa Martinez és Oliver Lafayette higgadt megoldásainak köszönhetően nem engedték kicsúszni a győzelmet kezeik közül.
Oliver Lafayette kitűnően szállt be az összecsapásba és sokrétű játékával a forduló legértékesebb játékosának járó díjat is elnyerte (17 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz, 7 kiharcolt fault – 28 VAL).

Az Iberostar Tenerife legjobb dobói: Blanco 18/3, Sikma 16, Rost – Richotti 11/9 – 11/3
A Valencia Basket Club legjobb dobói: Martinez 20/15, Lafayette 17/3, Van Rossom – Aguilar – Lishchuk 13/9 – 13/6 - 13