TBL, döntő: Most nem a Karsiyakának kedvezett a túlóra

A török bajnoki döntő is hosszabbításos meccsel kezdődött, ami után az Efes került előnybe a Fenert kiejtő Karsiyakával szemben.

Döntő, 1. mérkőzés

Anadolu Efes (2.) – Pinar Karsiyaka (4.) 95-92 h.u.

Az Efesnek jócskán van törlesztenivalója a Karsiyakával szemben, és a bajnoki döntőnél jobb alkalma erre nem is lehetne az isztambuli sztárcsapatnak. A Pinar ugyanis tavaly a török kupa döntőjében, illetve a rájátszás első körében egyaránt az Efest tréfálta meg, és most ismét bravúrra készülnek az izmiriek. A Karsiyaka egy fantasztikus eredményt már maga mögött tudhat, hiszen az elődöntőben a címvédő és alapszakaszgyőztes Fenerbahcét ütötték el a döntőbe jutástól. Abban a párharcban két hosszabbításos sikert is aratott a csapatszinten remekül összeállt gárda, és ez a sorozat is túlórával kezdődött. Ezúttal azonban az Efes bírta jobban a nyomást és megvédte hazai pályáját a mindig nagyon fontos első meccsen. Pedig az első félidőben a Karsiyaka magabiztosan, szinte végig 10 pont körüli fórral vezetett, úgy tűnt ekkor, hogy ismét meglepetés születhet. Az Efes azonban 35-48-ról egy 10-0-s rohammal felzárkózott, majd a második félidőben szinte már csak ők voltak előnyben. A rendes játékidő utolsó percében 80-76 volt az állás, ekkor azonban az ismét fantasztikusan játszó Bobby Dixon (26/15 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés), illetve Kenny Gabriel kosaraival mégis kiharcolta a ráadást a Pinar. Az extra periódusban is a Karsiyaka szerezte az első pontokat, ám erre egy 8-0-s rohammal válaszolt az Efes, ami megalapozta a hazai győzelmet. A kék-fehéreknél Thomas Heurtel (25/18 pont, 7/6 tripla) ellensúlyozni tudta Dixon ponterősségét, Dario Saric (15/6 pont, 14 lepattanó) és Nenad Krsztics (17 pont, 7 lepattanó) pedig megalapozták a kulcsfontosságú, 44-30-ra megnyert lepattanócsatát.  Az előny tehát az Efesnél, a Karsiyakának pedig ezután az elszalasztott lehetőség után meg kellene nyernie a második meccset, hogy reális esélye legyen a bajnoki címre.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az Efes javára.