A második félidőre elfogytak Rosco Allenék

Az első félidő után még 8 ponttal vezető Tenerife a fordulás után védekezésben teljesen szétesett, így kikapott a Zaragoza otthonában is - Rosco Allen pont nélkül maradt.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 8. forduló
Tecnyconta Zaragoza (4-4) - Iberostar Tenerife (4-4) 89-77 (16-17, 16-23, 24-16, 33-21)

A kiegyenlített első negyed után a BL-címvédő egy 8-0-s etappal kezdte a második felvonást, a félidőben vezettek is a vendégek 8 ponttal (32-40). A fordulás után a lengyel válogatott Ponitka vezetésével már 14 pont is volt az előnyük (34-48), a 24. percben viszont nagyot változott a mérkőzés összképe. A hazaiak a nemrég még az NBA-ben játszó Gary Neal egyszemélyes show-jának köszönhetően a 29. perc legelején fordítottak, és egálról indult az utolsó negyed (56-56). A záró 10 perc során Neal és García mellé felnőttek mások is a Zaragozánál, így a végjátékra nem sok izgalom maradt, 89-77-re győzött a vendéglátó - ők zsinórban a negyedik meccsüket nyerték, a Tenerife pedig a bajnokságban sorozatban harmadjára bukott.

Rosco Allen 11 és fél perc alatt pont nélkül maradt (0/2 tripla), leszedett 3 pattanót, és volt még 2 eladott labdája és 1 beütött faultja is, így -2 VAL-lal végzett.

A Zaragoza legjobb dobói: Neal 32/12, García 19/6, Bellas 9/9, Dragovics 9/3.
A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 22/3, Abromaitis 19/9, Richotti 8/6.