Hanga vezetésével jutott az elődöntőbe a Laboral Kutxa

Hanga Ádám csapata egyik legeredményesebb és leghatékonyabb játékosa volt - a Laboral Kutxa a Gran Canaria legyőzésével bejutott a spanyol bajnokság elődöntőjébe, ahol a Barcelona lesz az ellenfél.

Laboral Kutxa - Gran Canaria 78-71 (18-20, 22-21, 21-13, 17-17)

Jobban kezdtek a vendégek, de nem nagyon tudott egymástól elhúzni a két együttes - a 18. percben például 38-31-re vezetett a Laboral, de a félidőben már 40-41 volt az állás a vendégek javára. Hanga végig a legeredményesebb és leghasznosabb játékosa volt csapatának az első félidőben. A fordulás után váltott Velimir Perasovic legénysége, 8 ponttal megnyerték a harmadik negyedet, de a Gran Canaria nem adta fel.

A záró játékrészben borzasztóan sok volt a hiba, az első öt és fél percben mindössze 4, illetve 8 pont esett a két oldalon - érezhető volt a tét, hiszen a győztes továbbjutott, a vesztes pedig kiesett, de a Gran Canaria 65-62-re megközelítette ellenfelét. Ezt követően volt Buruszisznak négy fontos pontja, ezzel lépett el ellenfelétől a Laboral 71-64-re, ahonnan kevesebb mint 3 perc alatt nem tudott már visszajönni az ellenfél. 78-71-re győzött a vitoriai együttes, ezzel bejutottak az elődöntőbe, ahol a Barcelona vár majd rájuk.

Hanga Ádám 35 percet töltött a parketten, a legtöbbet a teljes mezőnyből, ezalatt 12 pontot (5/8 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető), 8 pattanót (7 védő, 1 támadó), 2 gólpasszt, 1 szerzett labdát, 1 blokkot és 5 kiharcolt faultot jegyzett. A negatív oldalra 3 faultját és 1 eladott labdáját lehet felírni, de így is 18 VAL-lal végzett, ami Buruszisz mögött a második legjobb volt a két csapatot vizsgálva.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Buruszisz 17/3, Hanga Ádám 12, Adams 11/3.

A Gran Canaria legjobb dobói: Pangos 13/9, Báez 13, Kuric 11/9, Oliver 11/3.