Hangáék kikaptak a Tenerife otthonában

Gyakorlatilag végig az eredmény után futott a Barca, amely végül 86-81-re kikapott a Tenerifétől - Hanga Ádám 12 pontot szerzett.

A spanyol bajnokság alapszakaszának 33. fordulójában az FC Barcelona Lassa az Iberostar Tenerife vendége volt.

Az első negyed második felében lépett meg először a hazai gárda, de a második felvonás során még vezetett a katalán alakulat. 25-26 után aztán egy 10-0-t repesztett a Tenerife, a félidőben pedig 14 ponttal állt jobban (46-32). A fordulás után 10 pont környékén beragadt a távolság, és bár a záró felvonásban többször is megközelítette 2-3 pontokra ellenfelét a Barca, amikor ez megtörtént, mindig jött egy-két hazai kosár, így végül 86-81-es tenerifei siker született.

A gránátvörös-kékeknél Hanga Ádám 29 és fél perc alatt kipontozódott, ez idő alatt 12 pont (3/3 dupla, 2/5 tripla), 3 pattanó, 4 gólpassz, 5 beütött és 2 kiharcolt fault került a neve mellé, ami 13 VAL-t ért. A hazaiaknál Rosco Allen természetesen nem játszott sérülése miatt.