Küzdelmes meccsen kapott ki a Körmend Törökországban

Sokáig üldözte ellenfelét a Körmend, de a törökök amerikai irányítójának klasszisa döntött a végjátékban.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, J csoport, 1. forduló
Demir Insaat Büyükcekmece (török, 1-0) - Egis Körmend (magyar, 0-1) 79-72 (21-16, 21-19, 17-18, 20-19)

Büyükcekmece: Walker 29/24, Wright 15, Yildiz 2, Moldoveanu 3/3, Kairisz 4.
Csere: Baykan 9/3, Simpson 5, Kilicli 2, Yildizli 2, Sztojanovszki 8.

Egis Körmend: Bán -, Hollins 21/12, Fanning 17, Davis 7/3, Tuoyo 2.
Csere: Halász -, Koch -, Csorvási 11, Ferencz 11/6, Németh 3/3.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Az első negyedet jobban kezdte a Körmend, a harmadik perc közepén még három ponttal a vasiak vezettek, ám a negyed felénél fordult a kocka, átvette az irányítást a török gárda, amely az első negyed hátralévő részében általában 5-6 pontos előnyben volt a magyar alakulattal szemben (21-16). A Körmend sem a nyitó 10 percben, sem ezt követően nem adta fel hiányzó ellenére sem - kaptak ugyan sima ziccereket, ami a védekezés időszakos kihagyását jelezte, de Csorvásit szépen játszották meg a palánk alatt többször is, 25-23-nál pedig volt esélyük az egyenlítésre. Nem tudták ezt a lehetőséget kihasználni, a Büyükcekmece pedig pillanatok alatt meglépett 9 ponttal, időt is kért Gasper Potocnik együttese (32-23). Hollins triplájával és Davis nagy húzásával jött vissza a meccsbe a Körmend, és innentől kezdve megint befagyott az a 4-6 pontos differencia, ami az első negyed második felére is jellemző volt - amikor a hazaiak hibáztak, a vendégek is, amikor jött egy tripla az egyik oldalon, a másikon is, és még amikor büntetőt hibázott Kairisz, akkor is megtette ugyanezt a másik oldalon Fanning (majd később Tuoyo is). A félidőt (Bracey) Wright két büntetője zárta, ezzel 7 pont volt a differencia a nagyszünetben (42-35).

A fordulás után Moldoveanu és Walker triplái után időt is kért rögtön Gasper Potocnik, amivel rendezte a sorokat (48-35). Davis putbackje után főleg Fanning szedte össze magát, két 2+1-es akciója is volt, nagyban neki köszönhetően csökkent a távolság a negyed felére 6 pontra (48-42). Megint beállt a 6-8 pontos differencia, ezt a lélektani határt sokáig nem tudta átlépni a Körmend - a negyed vége büntetőpárbajba ment át, hat pont volt a hazaiak előnye 10 perccel a vége előtt (59-53). Csorvási pontjaival ez kettőre csökkent gyorsan, majd 62-60-nál esélye volt a magyar csapatnak arra, hogy egyenlítsen, de az ezt megelőző támadásban triplát dobó Hollins eladta a labdát, a túloldalon pedig Walker megállíthatatlan fokozatba kapcsolt - ebben a rövid szakaszban négy triplát dobott a Büyükcekmece amerikai irányítója, 10 pontra növelte csapata előnyét a 37. percre, lényegében eldőlt a találkozó (72-62). A vasiak még próbálkoztak, de végül 79-72-re nyertek a törökök egy mindkét oldal számára küzdelmes összecsapáson, amelyet Walker vajkeze eldöntött.