Megint -14-ről nyert az Alba a Pardubice ellen

Bár ezúttal is 14 pontos hátrányba került a meccs elején az Alba Fehérvár a Pardubice ellen, ezen a találkozón is fordítani tudtak Lóránt Péterék - a szoros végjátékot hosszabbításban, 97-89-re nyerték a fehérváriak, ezzel továbbra is vezetik a csoportjukat.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, O-csoport, 5. forduló
BK JIP Pardubice (cseh, 1-4) - Alba Fehérvár (magyar, 4-1) 89-97 hosszabbítás után (25-21, 16-11, 20-28, 22-23, 6-14)

Pardubice: Autrey 9/3, Kotas 6/3, Pandula 12/6, Wall 20/12, Necas 3.
Csere: Burnett 22/6, Svrdlik 13, Skranc 2, Kohout 2.

Alba Fehérvár: Taylor 6, Edwards 19/9, Shepard 12, Lóránt 23/3, Keller Á. 8.
Csere: Markovics 14/6, Tóth 5/3, Burgess 10/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedet megint gyengén kezdte az Alba, ahogy az első egymás elleni meccsen is - az első percekben Wall kosaraira még válaszoltak a vendégek Keller és Lóránt révén, de a negyedik perctől kezdve, 10-7 után ment egy 11-0-s sorozatot a Pardubice, amivel 14 ponttal azonnal meglépett (21-7). Még ebben a felvonásban rendezte a sorokat az Alba - a negyed utolsó három percét Markovics és Tóth Péter tripláival kezdték, és 25-21-re sikerült feljönniük egy 12-2-s rohammal. A második felvonásban egy pontra is feljött a vendég gárda (28-27), de jött egy 10-0-s hazai szakasz, amivel a 16. perc végére megint 10 pont fölé nőtt a távolság (38-27). Hullámzó volt a meccs, ezután például bő három perc alatt összesen 3 pontot dobott a vendéglátó együttes, de az Alba is csak 5-öt, így a nagyszünetre maradt egy 9 pontos differencia a két fél között (41-30).

A fordulás után támadásban beindultak a vedégek, de a védekezés nem akart összeállni, a negyed feléig nemhogy csökkentette volna hátrányát a magyar alakulat, de még nőtt is a lemaradásuk (51-41). A hazaiaknak a 26. és a 28. perc között volt egy rövidebb rövidzárlatuk, ami alatt az Alba egy 7-0-s szakasszal rájuk mászott (56-53), majd Burgess triplája és Markovics duplája után a 30. perc kezdetén úgy is vezettek a fehérváriak (60-61), hogy egészen botrányos, 3/14-es mutatójuk volt büntetőből 30 perc játékot követően. A hazaiak visszavették a vezetést a negyedik negyed előtt (62-61), de egyértelműen megtorpantak - a magyar együttes Markovics és az amerikaiak, Burgess, Taylor és Shepard kosaraival 8 ponttal meglépett a 35. perc felére (70-78). A hazaik egy 5-0-s szakaszzal zárkóztak, még nyílt volt a találkozó, Burgess duplája után pedig Burnett büntetett két triplával, és másfél perccel a rendes játékidő vége előtt megint a csehek álltak jobban (81-80). Lóránt egy jó büntetőjére nem érkezett válasz, Edwards két jó egypontosára viszont Burnett válaszolt két büntetővel. Az utolsó fehérvári akcióból nem született kosár, jöhetett a ráadás (83-83).

A hosszabbításban Lóránt és Shepard révén sokkal jobban kezdett a székesfehérvári együttes (85-90), és amikor megint fordíthatott volna a cseh gárda, megint jött a magyar magasember, duplájával 92-89-re vezetett az Alba 1:16-tal a vége előtt. A csehek rontottak, Markovics egy jó büntetője után pedig Burnett támadóhibája következett. A meccs 22 másodperccel a vége előtt dőlt el végleg, amikor Lórántot lefaultolták, bedobta mindkét büntetőjét, így 6 pont lett a vendégek előnye. A végeredmény 97-89-re lett a vendégeknek, akik így továbbra is vezetik csoportjukat 4-1-es mérleggel.

Mivel a Pau Orthez 103-83-ra legyőzte a Kolozsvárt, így az utolsó fordulóban, az Alba franciák elleni meccsén dől el a csoportelsőség (és gyakorlatilag a továbbjutás is).