Euroliga: Buducsnoszt-bravúr a címvédő ellen is

A podgoricaiak a CSZKA után a Realt is elkapták – fontos rangadót nyert a Zalgiris a Panával szemben – ugyanígy tett a Baskonia is a Milano ellen fordítva – az Efes nem hajlandó botlani.

Alapszakasz, 19. forduló

Anadolu Efes (török, 13-6) – Darüssafaka Tekfen (török, 2-17) 82-68

Az Efes egy újabb rendkívül magabiztos sikert tudhat a magáénak, a negyedik helyet birtokló törökök a városi rivális Darüssafakát győzték le ezúttal. Az Efes számára nem nagyon okoznak gondot az ehhez hasonló mérkőzések, és miután az Ataman-csapat ellépett 27-16-ra, már itt sem volt kérdés, hogy ki hagyja el győztesen a pályát, a hazaiak előnye a 30 pontot is közelítette a második félidőben (63-34). Az Efes legjobbja ezúttal Adrien Moerman (15/3 pont, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés) volt.

Az Efes legjobb dobói: Moerman 15/3, Micics 11/3, Beaubois 10/6
A Darüssafaka legjobb dobói: Douglas 17/6, Evans 14/6

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 5-14) – Real Madrid (spanyol, 15-4) 73-60

A CSZKA Moszkva után egy újabb sztárcsapatot, méghozzá a címvédő Real Madridot is elkapta a Buducsnoszt. Ám míg az oroszok ellen brillíroztak a podgoricaiak, addig a Real itt most közel értékelhetetlen teljesítményt nyújtott. Nem kisebbítve a Buducsnoszt érdemeit, akik egészen kiválóan védekeztek, de a spanyolok 31%-os mezőnyszázalékkal hozták össze a 60 pontjukat, és egyedül Sergio Llull (10/6 pont, 6 lepattanó) jutott el tőlük kétszámjegyű ponttermésig, ő is éppen hogy. A Buducsnoszt egyébként végig vezetett és az eddigi talán legsimább győzelmét aratta, méghozzá Coty Clarke (12 pont, 12 lepattanó) és a továbbra is szenzációs tinisztár, Goga Bitadze (13/3 pont, 10 lepattanó, 3 blokk) főszereplésével.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Cole 14/6, Bitadze 13/3, Clarke 12, Clark 10/6, Jackson 10
A Real Madrid legjobb dobója: Llull 10/6

Zalgiris Kaunas (litván, 8-11) – Panathinaikosz OPAP (görög, 8-11) 82-69

Nagyon fontos győzelmet aratott a Zalgiris a Panathinaikosz ellen, így a litvánok beérték a Zöldeket a tabella kilencedik helyén, ahol óriási a tumultus jelenleg. A Pana jól kezdte a meccset (16-26), ám a Zalgiris három nagy rohanással a maga javára fordította a derbit. Előbb 11 megválaszolatlan ponttal fordítottak, aztán a második félidőben előbb egy 13-0-s, majd egy 10-2-es rohammal vonták kontrolljuk alá a találkozót. Jasikeviciusék így másodszor is legyőzték a Panát a szezon során, ez pedig akár még fontos tényező is lehet a végelszámoláskor.

A Zalgiris legjobb dobói: White 15/3, Grigonis 13/6, Wolters 10/6, Davies 10
A Panathinaikosz legjobb dobói: Thomas 14/9, Calathes, Kilpatrick 11/3-11/3

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 9-10) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 8-11) 80-75

A Zalgiris és a Pana mellett a forduló előtt ugyanúgy álló Baskonia és Milano is nagyon fontos meccset játszottak egymással. Ebből aztán végül a Shengelia és Granger nélkül felálló baszkok jöttek ki győztesen, így ők állnak jelenleg playoff-helyen, míg az Olimpia már a sokadig ehhez hasonló vereségét szenvedte el, ami még sokba kerülhet nekik. Pedig az ismét fantasztikus Mike James (27/12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) vezette olaszok kezdtek jobban és uralták az első félidőt (42-49). Fordulás után azonban James nem kapott kellő segítséget a társaktól, a Baskonia pedig elsősorban Vincent Poirier (17 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Johann Voigtmann (11/6 pont, 10 lepattanó) révén beerősített a palánkok alatt. Fordítottak és ki-ki meccset csináltak a hazaiak, a Milano sorsát pedig a pocsék büntetőzésük (22/13, 59%) pecsételte meg végérvényesen.

A Baskonia legjobb dobói: Poirier 17, Huertas 13, Shields 12/3, Voigtmann 11/6
A Milano legjobb dobója: James 27/12