FIBA EC: Két vendégsiker a Körmend csoportjában

A Ventspils mellett a Kijev is értékes idegenbeli győzelemmel kezdte a második kört, de nem lassít a Bakken és a Benfica sem a magyarok korábbi ellenfelei közül.

Második kör, 1. forduló

I-csoport

Bakken Bears (dán, 1-0) – medi Bayreuth (német, 0-1) 110-92

SL Benfica (portugál, 1-0) – Spirou Basket (belga, 0-1) 89-62

A Körmend és a Pécs első csoportkörbeli ellenfelei, a Bakken és a Benfica is nagyon magabiztos sikerrel kezdték meg szereplésüket a második szakaszban. A dánok többek között Ryan Evans (26/9 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) és Michel Diouf (22/15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) extrájával már a félidő előtt eldöntötték a Bayreuth elleni fellépésüket, végül pedig meg sem álltak 110 pontig. A portugáloknak sem kellett izgulniuk a Charleroival szemben, itt a mezőny egyik legeredményesebbje Damian Hollis (18/3 pont, 6 lepattanó) volt.

J-csoport

U-BT Cluj Napoca (román, 1-0) – CSM CSU Oradea (román, 0-1) 81-76

Ironi Ness Ziona (izraeli, 1-0) – Cmoki-Minszk (fehérorosz, 0-1) 84-75

A J-csoport román derbijén a Kolozsvár a 28-13-ra megnyert második negyedével és Patrick Richard (18/12 pont, 6 gólpassz) vezérletével uralta a Nagyvárad elleni meccsét, a másik találkozón pedig a Ziona védte meg hasonló magabiztossággal hazai pályáját a Minszkkel szemben, itt Daequan Cook (23/15 pont) vitte a prímet támadásban.

K-csoport

Egis Körmend (0-1) – Ventspils (lett, 1-0) 76-96

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Landstede Hammers Regio Zwolle (holland, 0-1) – BC Kijev Basket (ukrán, 1-0) 68-77

A Körmend fájó hazai veresége mellett a Zwolle sem kezdett túl biztatóan odahaza, Hollandiából a szinte végig vezető Kijev távozott értékes sikerrel a zsebében, ukrán részről Kasey Shepherd (24/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) volt a meccs hőse.

L-csoport

Jenyiszej Krasznojarszk (orosz, 1-0) – Bahcesehir College (török, 0-1) 105-90

ZZ Leiden (holland, 0-1) – Pinar Karsiyaka (török, 1-0) 65-105

Az L-csoportban a két győztes, a Jenyiszej és a Karsiyaka is egyaránt 105 dobott pontig jutott, az oroszok Tomislav Zubcic (33/18 pont, 6 lepattanó) főszereplésével a Bahcesehirt, az izmiri törökök pedig főként Tony Taylor (23/21 pont, 5 gólpassz, 8/7 tripla) és Jordan Morgan (20 pont, 6 lepattanó, 10/9 mezőnyből) jóvoltából a Leident tömték ki alaposan és vettek repülőrajtot.