Adria-Liga: a szoros meccsek szombatja

Meglepően szoros meccseket hozott a szombati játéknap az Adria-Ligában. A Cibona csak hosszabbításban tudta megverni a Hemofarm csapatát. A Maccabi, ha nem is könnyen, de fokozatosan felőrölte a Buducsnoszt ellenállását, a Krka pedig igazi rangadóvá tette a remek hajrával fordító Olimpija elleni szlovén derbit. A KK Zagreb is hátrányból tudott fordítani,s minimális különbséggel nyert Laskóban.

Cibona-Hemofarm 90-86 (22-25, 17-21, 20-11, 20-22, 11-7)

A Cibona egy érdekes, fordulatos meccsen a vártnál sokkalta nehezebben, csak hosszabbításban fektette két vállra a Hemofarm együttesét. Az első félidő egyértelműen a vendég verseci csapaté volt, ám a harmadik negyedben agresszív védekezésével fordított a neves zágrábi gárda. Talán a héten a neves visszatérővel, Davor Kus-szal erősödő Cibona el is hitte, hogy megvan a meccs. Nem úgy a vendégek, akik hihetetlen izgalmas végjátékban Jeremics és az erős dupla-duplát hozó Szavovics vezérletével hosszabbításra mentették a partit, bár ehhez kellett a horvát gárda egyik legjobbjának, Chase-nek a betlije is. A ráadásban a Cibona aztán "behúzta" ezt a győzelmet, amelyért igencsak megszenvedett.

Érdekességek a statisztikából:

Cibona: Rozic (18 p., 6/8 dupla, 1/3 tripla, 3/7 büntető, 7 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett, 3 eladott labda), Rudez (21:30 perc, 18 p., 3/4 dupla, 4/7 tripla), Zubcic (15 p., 1/3 dupla, 1/3 tripla, 10/10 büntető, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 kiharcolt fault), Kus (13 p, 1/1 dupla, 2/5 tripla,  5/6 büntető, 4 gólpassz, 3 eladott labda), Chase (5 p., 0/4 dupla, 1/6 tripla, 2/2 büntető, 4 gólpassz, 2 szerzett labda).

Hemofarm: Jeremics (23 p. 0/6 dupla, 6/6 (!! ) tripla, 5/6 büntető, 2 lepattanó, 1 gólpassz,1 szerzett 6 eladott labda), Szavovics (15 p, 2/6 dupla, 0/2 tripla, 11/13 büntető, 18 lepattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), Maras (12 p., 6/7 dupla, 0/4 büntető, 3 szerzett, 2 eladott labda), Sutalo (9 p. 3/6 dupla, 0/2 tripla, 3/4 büntető, 3 lepattanó).

Buducsnoszt-Maccabi 69-81 (17-16, 17-19, 16-22, 19-24)

Ha nehézkesen, nyögvenyelősen is, de bő kerete révén a hétközi törökországi Euroliga-bravúrja után Podgoricán is nyerni tudott a Maccabi. Közel 5000 montenegrói fanatikus konstatálta örömmel,hogy az első negyed után még vezettek a kedvencek, de később fokozatosan felülkerekedett az izraeli sztár alakulat, s küzdelmes meccsen megőrizte veretlenségét az Adria-Ligában.

Buducsnoszt: Vitkovac (14 p., 6/12 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető, 7 lepattanó, Vucsevics (13 p., 6/8 dupla, 0/1 tripla, 1/3 büntető, 7 lepattanó, 2 gólpassz), Dubljevics (10 p., 4/4 büntető, 2/4 büntető, 2 lepattanó), Krsztovics (9 p., 0/1 dupla, 2/6 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó, 5 gólpassz, 1 szerzett, 4 eladott labda).

Maccabi: James (6/10 dupla, 3/4 büntető, 8  lepattanó), Farmar (14 p., 4/7 dupla, 2/3 tripla, 3 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Smith (13 p., 1/2 dupla, 3/6 tripla, 2/2 büntető, 3 gólpassz, 2 szerzett labda).

Zlatorog Lasko - KK Zagreb Croatia osiguranje 85-86 (25-22, 21-20, 23-23, 16-21)

Igen közel volt ahhoz, hogy megszerezze első győzelmét az Adria-iga eddigi "pofozógépe", a Zlatorog. Az Euroligában is szereplő zágrábi együttes három negyeden át gyengélkedő, októberi önmagát idézte, ám a záró szakaszban elsősorban játékosai nagyobb tapasztalata révén izgalmas végjátékban a horvátok meg tudták fordítani a meccset.

Zlatorog: Panics (29 p., 8/9 dupla, 2/3 tripla, 7/8 büntető, 4 lepattanó, 6 gólpassz, 1 eladott labda), Csohadrevics (17 p., 8/11 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), Skific (12 p., 3/6 dupla, 2/5 tripla) L. Lapornik (9 p., 3/3 dupla, 1/1 tripla, 4 lepattanó, 1 gólpassz). Vujasinovic (7 p., 3/5 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető, 3 lepattanó, 6 gólpassz).

KK Zagreb: Kasun (24 p., 8/11 dupla, 8/10 büntető, 12 lepattanó), Simon (19 p.m 2/8 dupla, 3/5 tripla, 6/6 büntető, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda), May (17 p., 5/10 dupla, 0/1 tripla, 7/13 büntető, 8 lepattanó), Mulaomerovic (11 p., 2/3 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 3 gólpassz).

Krka Novo Mesto - Union Olimpija Ljubljana 78-80 (18-17, 27-18, 17-16, 16-29)

Igazi szlovén rangadóvá tette a meccset a Krka, amely elsősorban légiósai remek játéka révén három negyeden át egyértelműen irányította a mérkőzést. A záró szakaszt megelőzően még 11 pontos hazai vezetést mutatott a tábla, ám az Oimpija nem először nyert remek utolsó negyedben nyújtott teljesítményével - most is ez történt -  "lehajrázta" ellenfelét, s egy remek, szoros meccsen nyert.
Érdekességek a statisztikából.

Krka: Jordan (18 p., 6/11 dupla, 6/9 büntető, 7 lepattanó), Balazic (14 p., 7/8 dupla, 0/1 tripla, 3 lepattanó), Baxter (13 p., 1/3 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető), Z. Dragic (11 p., 3/6 dupla, 0/2 tripla, 5/6 büntető, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett, 2 eladott labda).

Olimpija: Markota (16 p., 5/5 dupla, 1/4 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó, Woodside (11 p, 3/5 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 5 gólpassz, 2 eladott labda), Salin (11 p. 3/7 tripla, 2/2 büntető, 3 gólpassz, 3 szerzett,1 eladott labda).